تبلیغات

توضیحات قائم مقام وزیر کشور درباره برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک

توضیحات قائم مقام وزیر کشور درباره برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک

محمدحسین مقیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر سه شنبه در استانداری البرز برگزار شد، ادامه داد: در این زمینه افراد شایسته ارتقا پیدا کرده و کسانی که عملکرد ضعیف داشتند جابه جا خواهند شد. 

وی خاطرنشان کرد: برخی از فرمانداران در شرف بازنشستگی قرار دارند که این امر نیز در اسرع وقت اعمال می شود. 

مقیمی با اشاره به قوانین مربوط به انتخابات نیز گفت: قانون انتخابات به طور کلی مانند سابق است، ولی طی 4 سال برخی طرح ها در مجلس تصویب و مواردی جزئی اصلاح شده است. پس

 از انتخابات 7 اسفند و 10 اردیبهشت بسیاری بر این باور بودند که اصلاحاتی برای قانون انتخاب باید صورت گیرد. 

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه شورای راهبردی برای بررسی قانون انتخابات تشکیل شد، گفت: بر این اساس لایحه جامعقانون انتخاب تدوین شد که با توجه به سیاست های نظام، کلیات آن در مجلس تصویب شد. 

وی افزود: از ویژگی های این لایحه این است که هر چهار انتخابات به یک شکل برگزار می شود. 

معاون وزیر عنوان کرد: مباحث مربوط به ثبت نام، شرایط رای دهندگان، شفافیت مسائل مالی، بحث های تایید داوطلبان، نظارت و امنیت انتخابات در این لایحه جامع دیده شده است که درصدد اعمال آن در انتخابات پیش رو هستیم، در غیراین صورت دوره بعد اجرایی می شود. 

وی در پاسخ به سوالی درباره روند برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، گفت: در انتخابات 25 فرآیند وجود دارد که 23 مورد به صورت ماشینی اجرایی می شود؛ در انتخابات مجلس نهم 23 فرایند ماشینی در 15 حوزه اجرایی شد. 

این مسئول با اعلام اینکه اجرایی شدن انتخابات الکترونیکی در مجلس دهم به سبب مسائل سخت افزاری و نرم افزاری مورد تائید شورای نگهبان قرار نگرفت؛ افزود: نظارت انتخابات شورای شهر و روستا بر عهده مجلس شورای اسلامی است. آمادگی داریم یک سوم انتخابات شورای شهر و روستا به صورت الکترونیکی برگزار شود به همین جهت شورای نگهبان اخذ تاییدیه لازم از سه شرکت را مورد تاکید قرار داده است. 

مقیمی با اشاره به عملکرد احزاب نیز گفت: بنا بر توسعه فرهنگ سیاسی کشور است و از ابتدای دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای در این رابطه صورت گرفت. 

وی افزود: برای ایجاد نشاط سیاسی از افراد متقاضی دارای مجوز خواسته شده نسبت به تشکیل احزاب اقدام کنند و در این ارتباط احزاب رسمی جلسات خود را برگزار می کنند و تاکنون موردی مبنی بر اینکه موانعی سر راه داشته باشند، اعلام نشده است. 

معاون وزیر اظهار کرد: خانه احزاب در دولت هشتم ایجاد شده بود، ولی مدتی بعد تعطیل شد و با شروع کار دولت تدبیر و امید تلاش شد که دوباره فعال شود که مجمع عمومی تشکیل دادند و خانه احزاب به صورت رسمی کار خود را شروع کرده همچنین در استان ها نیز اعلام آمادگی برای تشکیل این امر صورت گرفته است. 

29219

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز