تبلیغات

درخواست نخست وزیر سابق هلند برای محاکمه نتانیاهو به اتهام جنایات جنگی

نخست وزیر سابق هلند و یکی از فعالان قدیمی حامی فلسطین پیش از سفر امروز(سه شنبه) نخست وزیر اسرائیل به این کشور وی را یک جنایتکار جنگی دانست که باید در لاهه محاکمه شود.

به گزارش ایسنا، دریس فان آفت، نخست وزیر سابق هلند که در سال 2012 طی اظهاراتی گفته بود "یهودیان به جای سرزمین فلسطین باید یک ایالت در آلمان داشته باشند،" در مصاحبه خود با شبکه تلویزیونی NPO1، گفت: یک جنایتکار جنگی دارد به کشور می آید!

فان آفت ادامه داد: اشغال اراضی و گسترش شهرک سازی‌ها در مناطق اشغالی بر اساس معاهده رم به عنوان اساس دادگاه کیفری بین المللی و به هزار دلیل دیگر یک جنایت جنگی است.

این سیاستمدار 85 ساله هلندی که بین سال‌های 1977 تا 1982 نخست وزیر هلند بود از سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به کشورش انتقاد و اظهار کرد: چرا ما باید فردی را بپذیریم که به چنین اقداماتی ادامه می‌دهد، ما می‌توانیم مستقیما او را به دادگاه کیفری بین المللی بفرستیم و این گزینه بهتری است.

فان آفت پیش از این و در دوران فعالیت سیاسی‌اش هم بارها به انتقاد از اسرائیل پرداخته بود؛ انتقاداتی که باعث شد بسیاری از رهبران و اعضای حزبش از وی فاصله بگیرند.

در واکنش به این اظهارات حزب لیکود با انتشار بیانیه ای سخنان فان آفت را "نه چندان مهم" توصیف کرد.

نتانیاهو در این سفر قرار است با مارک روت، نخست وزیر  و ویلم الکساندر، پادشاه هلند دیدار کند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز