تبلیغات

مذاکره با «چری» برای ایجاد شهرک صنعتی قطعات خودرو

مذاکره با «چری» برای ایجاد شهرک صنعتی قطعات خودرو

اقتصاد > صنعت - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی یادداشت‌ تفاهم با وزارت بازرگانی کشور چین، در حال انجام مذاکرات نهایی برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک قطعات خودرو با همکاری شرکت چری هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط‌عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی یزدانی در نشست مشترک با هیات چینی، با اشاره به روابط دیرینه‌ میان دو كشور‌ اظهار داشت: دولتمردان‌ این كشور ‌به وضعیت فرهنگی، صنعتی و اقتصادی ایران اشراف دارند و امیدوارم‌ در این جلسه و جلسات بعدی به توافقات مهم و مفیدی در مورد همكاری‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری میان این سازمان و استان گواندونگ چین دست پیدا كنیم.
وی، اهمیت حضور این هیات را با توجه به پتانسیل‌های موجود در ایران و كشور چین به ویژه استان گواندونگ را مهم توصیف كرد و گفت: در حوزه بنگاه‌های كوچك و متوسط به ‌ویژه در زمینه پوشاك، سنگ تزیینی، قطعات خودرو و فرش می‌توانیم همكاری‌های مشترك خوبی داشته باشیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به سرمایه‌گذاری مشترك جهت ایجاد شهرك‌های صنعتی مشترك نیز اشاره و خاطرنشان كرد: این سازمان طی یادداشت‌ تفاهم با وزارت بازرگانی كشور چین، در حال انجام مذاكرات نهایی جهت ایجاد شهرك صنعتی مشترك قطعات خودرو با همكاری شركت چری است.
یزدانی اظهار امیدواری كرد که پروژه ایجاد شهرك صنعتی ایران-چین با همكاری مسئولان استان ‌گواندونگ با سرعت بیشتری نهایی شود.
مدیر‌عامل سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنانش به سیاست‌ها و ماموریت‌های اصلی سازمان اشاره و خاطرنشان كرد: در كشور ما 96درصد صنایع در قالب sme و بیش از 3 میلیون واحد صنفی در قالب بنگاه‌های خرد مشغول به كار هستند و این آمادگی وجود دارد در زمینه‌ رشته صنعت‌هایی كه مطرح شد، با یكدیگر همكاری مشترك داشته باشیم.
یزدانی در ادامه با اشاره به اینكه سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران متولی 9 منطقه ویژه اقتصادی است، افزود: این مناطق نیز همانند شهرك‌های صنعتی دارای شرایط و بسترهای مساعدی برای سرمایه‌گذاری خارجی هستند .
22535

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز