تبلیغات

تحویل اولین سری کمک‌های ساز

سازمان ملل امروز (سه شنبه) اعلام کرد نخستین بخش از کمک‌های غذایی این سازمان طی دو سال اخیر به دست 30 هزار تن از ساکنان شهر القیاره عراق رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اتفاق بعد از آن افتاد که نیروهای دولتی عراق در تاریخ 25 اوت گروه تروریستی داعش را از القیاره که یک منطقه استراتژیک برای داعش است بیرون رانده و آن را تصرف کردند.

"برنامه جهانی غذا" که یک سازمان وابسته به سازمان ملل است در بیانیه‌ای اعلام کرد: نزدیک به دو سال شهر القیاره غیرقابل دسترسی بود. مردم این شهر از گرسنگی شدید رنج می‌برند و دسترسی خیلی کمی به کمک های غذایی دارند.

سالی هیداک، مدیر سازمان برنامه جهانی غذا در عراق اظهار کرد: کمک غذایی که در یک هفته گذشته به ساکنان القیاره تحویل داده شد شامل خرما، لوبیا و غذاهای کنسروی بوده و همچنین دارای جیره های حاوی عدس، برنج، آرد و روغن نباتی که برای مدت یک ماه کافی بود نیز بودند.

وی گفت: این شهر وضعیت وخیمی دارد و دود سیاهی از چاه‌های نفت اطراف آن که از جانب افراطگران داعش در زمان درگیری به آتش کشیده شدند به هوا برخاسته است.

این سازمان اعلام کرد: همه فروشگاه‌های این شهر یا از بین رفته و یا تعطیل شده‌اند و مواد غذایی در این شهر به طرز خطرناکی کاهش یافته و مردم تنها با گندمی که اخیرا برداشت کرده‌اند، زنده‌اند. همچنین دسترسی به آب آشامیدنی و خدمات پزشکی نیز برای مردم تقریبا غیرممکن است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز