تبلیغات

وزیر اقتصاد اگر زمینه‌های قانونی FATF را انجام نداده قطعا خطا کرده است/ الزامات این قرارداد به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران خبرگزاری تسنیم«پویا»، احمد توکلی رئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت در جمع خبرنگاران با اشاره به قرارداد FATF، اظهار کرد: زمانی که تسلیم قرارداد FATFبشویم، الزاماتی برای کشور فراهم می‌شود که همگی این الزامات قابل بحث است و به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

وی ادامه داد: باید تکلیف این موضوع روشن شده و ابعاد نیز به مردم اعلام شود.

رئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت با اشاره جلسه این سازمان با مرکز پژوهشهای مجلس بیان کرد: در این جلسه درباره این قرارداد اعلام کردم که برنامه عملی خود را به ما بدهید اما دوستان خودداری کردند و حتی از آنها خواستم که نامه ای را که وزیر اقتصاد آن را نوشته است را به ما ارائه کنید اما آنها خودداری کردند و ما با اجبار این نامه را از آنها گرفتیم.

توکلی با بیان اینکه میل به عدم شفافیت مصیبت ما است، تصریح کرد: اگر این قرار داد آشکار باشد محاسن آن نیز آشکار خواهد شد و اگر مردم از جزئیات و محاسن این قرارداد آگاه شوند دولت را حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به نامه وزیر اقتصاد درباره FATF اظهار کرد: وزیر اقتصاد اگر زمینه‌های قانونی تعهد را برای این قرارداد انجام نداده باشد قطعا کار خطایی کرده است زیرا ایشان به عنوان نماینده حکومت سخن گفته و مسائلی که مربوط به امنیت، اقتصاد و سیاست است باید قبل از اعلام آن از نهادهای ذیربط مانند شورای عالی امنیت ملی مجوز لازم را بگیرد.

رئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت با اشاره به نامه اخیرش برای اعلام آمادگی نسبت به موضوع ادعایی واگذاری املاک در شهرداری تهران، گفت: ما در حال سازماندهی اقداماتمان هستیم و فکر می‌کنم این سازماندهی به پایان برسد و فکر می‌کنم روز شنبه کارمان را آغاز کنیم و حتما هم قبل از آغاز به کار گزارش چگونگی بررسیمان را به مردم اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز