تبلیغات

خسروی: ایفای نقش جدی رسانه‌های کشورهای مستقل ضروری است

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، «آلخاندرو راموس اسکویل» رئیس خبرگزاری مکزیک امروز با کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.
خسروی در این دیدار با اشاره به ضرورت ایفای نقش جدی رسانه‌های کشورهای مستقل در معرفی فرصتهای همکاری مشترک به ویژه در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تاکید کرد: گسترش روابط ایران و مکزیک و شناخت بیشتر دو ملت از یکدیگر در شرایط پس از برجام حائز اهمیت است.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی تبادل ظرفیتها و تجارب به منظور ایجاد هم افزایی در همکاری رسانه‌ای را وظیفه مهم رسانه‌های رسمی دو کشور دانست و افزود: شناخت صحیح از موضوعات و اقدامات طرفین با حذف رسانه‌های واسطه که عموماً در چارچوب نظام سلطه به تحریف واقعیتها می‌پردازند، ضروری است.

خسروی افزود: در حالی که جمهوری اسلامی ایران هزینه‌های گسترده مالی و انسانی را در مسیر مقابله با مواد مخدر پرداخت کرده است، نظام سلطه با اعمال استانداردهای دوگانه ایران را به نقض حقوق بشر به خاطر برخورد با قاچاقچیان و اشرار متهم می‌کند.

معاون فرهنگ و ارتباطات دبیر شورای عالی امنیت ملی با تشریح اهمیت نقش رسانه‌های مستقل در جهان امروز خاطرنشان کرد: برجام فرصتی دوباره را در اختیار رسانه‌های غرب قرار داد تا با اصلاح رویه اشتباه گذشته بتوانند با رعایت انصاف و رفتار حرفه‌ای نگاه جهانیان را نسبت به تاثیرگذاری مذاکره و گفت‌وگو در حل مسائل پیچیده سیاسی و امنیتی متمایل کنند.

«آلخاندرو راموس اسکویل» رئیس خبرگزاری مکزیک نیز در این دیدار با مثبت ارزیابی کردن اقدامات و تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در مسیر شکست انحصار خبری گفت: امضای توافق همکاری میان خبرگزاری نوتیمکس مکزیک با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران نقطه شروع مناسبی برای همکاری میان دو کشور است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز