تبلیغات

چالشهای هلال احمر در ۵ سال آینده/مقابله با حوادث طبیعی و ریزگردها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر، مهندس علی اصغر احمدی در دیدار با «مایک آدمسون» با اشاره به برگزاری جلسه مدیریت منابع مالی در انگلستان به دلیل تجربه و توان بالای این جمعیت، گفت: جمعیت های ملی در هر کشوری کارکردهای متفاوتی دارند که جمعیت هلال احمر ایران در کنار وظایف ذاتی خود، معین دولت در امر امداد و نجات نیز محسوب می شود.

وی با بیان اینکه ما در کشور ایران با بسیاری از انواع حوادث شناخته شده، مواجه بوده و آنها را تجربه کرده ایم؛ گفت: به جرات می توانم بگویم در جنگ، زلزله، سیل، خشکسالی، ریزگردها، تغییرات آب و هوایی، مهاجرت و... هلال احمر ایران تجارب بسیار خوبی دارد.

سیستم مدیریت هلال احمر بر پایه رای داوطلبان است

دبیرکل جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات مجامع هلال احمر در سراسر کشور، افزود: سیستم مدیریت اصلی جمعیت هلال احمر بر پایه رای داوطلبان است و در ۳۷۵ شعبه این جمعیت در سطح کشور، با رای داوطلبان اعضای مجمع عمومی جمعیت انتخاب شده و ۷ نفر از اعضای مجمع نیز به عنوان عضو شورای عالی جمعیت انتخاب شده و در نهایت این افراد دو نفر را به رئیس جمهوری معرفی می کنند تا وی از بین آنها رئیس جمعیت هلال احمر را برگزیند.

چالش های پیش روی جمعیت های ملی

دبیرکل جمعیت هلال احمر همچنین در پاسخ به این سئوال که بزرگترین چالش جمعیت هلال احمر ایران در ۵ سال آینده چیست، گفت: هلال احمر در ابتدا باید برای مواجهه با حوادث طبیعی غیر مترقبه همچون سیل، زلزله، و... آماده باشد اما یکی از پدیده های شوم منطقه، تروریسم و وجود داعش است و بزرگترین خطری که طی ۵ سال آینده انسان را تهدید می کند، جریان تروریستی داعش خواهد بود که بر مهاجرت تاثیر مستقیم دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید به عنوان اعضای نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با استفاده از تجارب و کمک به یکدیگر در موضوعات منطقه ای و جهانی، اعتماد به جمعیت های ملی را بالا برده و خدمت به انسانیت را هدف قرار دهیم و با توسعه همکاری های دو جانبه و همکاری و تعامل قوی، تمام توان خود را به کار بگیریم تا چالش پیش رو را حل کنیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر چالش بعدی هلال احمر ایران در سال های آینده را ریزگردها عنوان کرد که به دلیل شرایط جوی و خشکسالی عراق و عربستان با کوچکترین تغییرات آب و هوایی به سمت ایران حرکت می کنند.

در این دیدار، مدیرکل اجرایی صلیب سرخ انگلستان نیز با بیان اینکه چطور می توانیم برای پاسخگویی به نیازهای مهاجران، اقدامات موثری صورت دهیم و کمک های دولت را در این زمینه جذب کنیم، تصریح کرد: امروزه در اروپا مسائل پناهندگان، مسئله ای بسیار اساسی است، از دیدگاه رسانه ها این تنها یک مسئله انسانی نیست بلکه تهدیدی برای زیرساخت های اجتماعی و اقتصادی است و ما به عنوان صلیب سرخ هم باید به مهاجران کمک کرده و هم افکار عمومی را برای کمک به این افراد آماده کنیم.

مایک آدمسون در این دیدار بر ضرورت توسعه همکاری های دوجانبه میان دو جمعیت ملی تاکید کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز