تبلیغات

قبول شرایط FATF محدود کردن ایران در جامعه بین‌المللی است

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان تهران در اعتراض به تحریمهای اخیر نهادهای انقلابی توسط بانک مرکزی بر لزوم برگزاری نشستی مشترک مابین فعالین بسیج دانشجویی با مسئولین این بانک تأکید کردند.

در ابتدای این نامه خطاب به مسئولان بانک مرکزی آمده است: اقدام بانک مرکزی در دوران پسابرجام در قبول شرایط کارگروه اقدام مالی(FATF) سازمان مبارزه با پول‌شویی خود نشانه‌ای از وابستگی هر چه بیشتر دولت تدبیر و امید در پذیرش شرایط بین‌اللمللی جهت محدود کردن جمهوری اسلامی ایران در جامعه بین‌اللمللی است.

در ادامه تأکید شد: بانک مرکزی (بخوانید دولت محترم) با این اقدام ثابت کرد نه تنها برای رفع مشکلات اقتصادی کشور برنامه‌ای ندارد، بلکه به دنبال هرچه وابسته کردن این نظام عزتمند در دوران به اصطلاح گشایش سیاسی است. در این رابطه دانشجویان به عنوان چشمان همیشه بیدار ملت سؤالاتی را از دولتمردان خود دارند.

این دانشجویان بسیجی ادامه دادند: آیا ما با دنیا و سازمانهای بین‌المللی آن در رابطه با تعریف مشترک از تروریسم به نتیجه‌ای واحد رسیده‌ایم و آن غلدورمآبان دیگر امثال حزب‌لله لبنان و الحوثی‌های یمن و همه گروه‌های مقاومت در جهان را گروه تروریستی نمی‌دانند؟ آیا هنوز جبهه النصره و داعش متحجر، منافقین کوردل، رژیم سراپا منحوس صهیونیستی را در لیست گروه‌های تروریستی می‌دانند؟ آیا سازمان مبارزه با پولشویی که خود ساخته دست دولتهای ترورسیم‌پرور و تروریست‌ساز است، نیرو قدس خودمان را که مردانه و عزتمندانه در حال دفاع از مرزهای اعتقادی، امنیتی و مرزی کشور است را به عنوان گروه‌های خطرناک و پرریسک قرار می‌دهد؟ آیا پولهای بی‌حساب و کتابی که از قاچاق انسان و اسلحه و موادمخدر توسط همین دولتهای به ظاهر متمدن به دست می‌آید و همگی صرف تقویت گروهای تروریستی در منطقه غرب آسیا  می‌شود، دیگر پول کثیف نیست؟ آیا اقدام برخی بانکهای داخلی در خود تحریمی سپاه و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) شایعه‌ای بیش نیست و هر چه شنیده‌ایم دروغ است؟ آیا دادن نامه آرامش بخش (بخوانید امان‌نامه)  به بانکهای خارجی نشانه‌هایی از اتفاقات ناگوار در عرصه اقتصادی و دیپلماسی نیست؟ و ده‌ها سؤال بی جواب دیگر..

در ادامه تأکید شد: ما دانشجویان بسیجی از طرف جامعه فرهیخته کشور خواهان پاسخگویی مسئولین دولتی به خصوص بانک مرکزی و وزارت امور خارجه هستیم تا این شبهه خود را برطرف کنیم که دیگر دولت بعد برجام به سراغ اعتماد و اطمینان و امتیاز دادن به شرکای غرب خود نیست و تنها به منافع ملی و مصالح ملت توجه می‌کند.

در خاتمه تأکید شد: ما دانشجویان دانشگاه‌های استان تهران با طرح این سؤال‌ها و ده‌ها سؤال دیگر به دنبال پاسخ‌هایی قانع‌کننده می‌گردیم تا کمتر برایمان مسجل شود که آرمان آزادی به وابستگی تبدیل نشده است و پیشنهاد می‌کنیم نشستی مشترک ما بین فعالین بسیج دانشجویی استان تهران با مسئولین بانک مرکزی یا هر نهاد پاسخ‌گو در دولت برگزار گردد تا در صورت پذیرش استدلالهای آقایان خود در جهت رفع ابهامات آنان در دانشگاه‌ها کوشش کنیم و در غیر این صورت ملت خود فکری به حال وادادگی و وابستگی هر روزه کشور غیرتمند و سرافراز خود کنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز