تبلیغات

آزمایش‌های موشکی موجب تشدید انزوای کره شمالی می‌شود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا امروز سه شنبه در سخنانی در حاشیه اجلاس منطقه ای در لائوس، گفت: کره شمالی با انجام آزمایش های موشکی، موجب تعمیق انزوای بین المللی خود می شود.

اوباما با پارک گئون هائه رئیس جمهور کره جنوبی در حاشیه نشست لائوس دیدار و درباره شلیک 3 فروند موشک کره شمالی گفتگو کرده است. کره شمالی روز دوشنبه و در شرایطی که رهبران گروه 20 در چین گردهم آمده بودند، موشک های جدیدی را شلیک کرده است.

اوباما تاکید کرد: کره شمالی باید بداند که اقدامات تحریک آمیز تنها موجب افزایش فشار و انزوا خواهد شد.

رئیس جمهور کره جنوبی نیز تصریح کرد: شلیک موشک توسط کره شمالی، یک اقدام غیر مسئولانه است که منجر به آن خواهد شد که پیونگ یانگ خود را در مسیر نابودی قرار دهد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز اعلام کرده است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ضمن ابراز رضایت از شلیک 3 فروند موشک، این اقدام را مناسب و کامل ارزیابی کرده است.

از دی ماه سال گذشته که کرۀ شمالی از انفجار موفقیت‌آمیز بمب هیدروژنی خود به عنوان چهارمین آزمایش اتمی خود خبر داد، تنش‌ها در منطقه بالا گرفته است.

کرۀ شمالی سپس موشک دور بردی را پرتاب کرد که هدف از آن را قرار دادن یک ماهوارۀ رصد زمین در مدار عنوان کرد.پیونگ‌یانگ اخیراً مورد شدیدترین تحریم‌های سازمان ملل در دو دهۀ گذشته قرار گرفته است. با این حال، این کشور وعده داده تا زمانی که امریکا به سیاست خصمانۀ خود خاتمه ندهد و مرکز فرماندهی نظامی خود در کرۀ جنوبی را منحل نکند برنامۀ هسته‌ای خود را متوقف نخواهد کرد

انتهای پیام/
 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز