تبلیغات

تقویت خانواده تداوم نظام اسلامی را تضمین می کند/ شعار عدالت جنسی دولتمردان بر اساس کنوانسیون غربی حقوق کودکان است

ساعت: 21:09 منتشر شده در مورخ: 1395/06/16 شناسه خبر: 888270

حجت الاسلام سالک کاشانی به تشریح مهمترین مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پرداخت و بزرگترین افتخار خود در کمیسیون فرهنگی مجلس نهم و دهم را، احیای مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در تشریح مهم‌ترین مسائل سیاسی و فرهنگی کشور، سخنان خود را در سه محور  ابتدا بحث فرهنگی و ۱۶ سیاست ابلاغی  رهبر انقلاب در زمینه خانواده، موضوع دوم درباره قراردادهایFATF  و IPC  بحث سوم در ارتباط  با مسائل سیاسی بیان کرد.

حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی با بیان اینکه رهبر انقلاب دغدغه بسیار جدی پیرامون مسائل فرهنگی دارند و به‌درستی معتقدند فرهنگ زیربنای صنعت، خدمات، کشاورزی و اقتصادی و همچنین مسائل اجرایی و قضایی کشور است، گفت: این فرمایش صحیح و بجایی است زیرا انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر  ارزش‌های اسلامی پایه‌گذاری شده و فرهنگ اسلام  عامل مهم حرکت انقلاب تا به امروز  بوده است.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه اصول حاکم بر انقلاب اسلامی در قالب سه موضوع اساسی مشخص شده است تصریح کرد: موضوع نخست مردم در سطوح و بخش های مختلف هستند که پشتوانه مهم دین و انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند، به تعبیری مخاطب انقلاب اسلامی  مردم هستند که باید برای رشد علمی  و بصیرت افزایی حرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه عامل دوم برنامه‌های دینی است که ما بر قرآن  و عترت تکیه می‌کنیم، عنوان کرد: معتقدیم اگر برنامه‌ها خوب اجرا شود، زندگی مردم در رفاه، آسایش و آرامش خواهد بود و باید اشاره کرد نقطه مقابل  این مسئله را دشمن مجدانه پیگیر است.

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با اشاره به اینکه دشمن تلاش دارد قدرت تفکر را از مردم بگیرد، یادآور شد: اگر ما به مردم اجازه دهیم در چهارچوب نظام و انقلاب اندیشه کنند، صاحب پیشرفت خواهیم بود چرا که فرهنگ تفکر و تعقل باید با هم ترویج یابد.

وی اذعان کرد: محوریت جامعه اسلامی حاکمیت دینی است، محور از صدر اسلام تاکنون پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) بودند و در زمان غیبت امام زمان، دیروز امام راحل و امروز رهبر فرزانه انقلاب است.

به گفته وی، رهبر انقلاب  همواره در مسئله  فرهنگ به اشکال مختلف  تکیه کرده اند و سیاست‌های متعددی را برای این موضوع به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد: بر اساس اصل ۱۱۰ وظیفه رهبری تبیین سیاست‌های کلی نظام و هدایت جامعه در صراط توحید و ولایت است و سیاست‌های ابلاغی رهبری در زمینه خانواده از عمق نگاه و توجه رهبر انقلاب در مقابله با آسیب‌های اجتماعی خبر دارد.

وی تأکید کرد: اگر ما بخواهیم با آسیب‌های  اجتماعی چون رشد طلاق، مسائل الکلی، ده‌ها بزهکاری و آسیب‌های فرهنگی به بهترین شکل مقابله کنیم، باید با موضوعی که در همه این موارد، اولویت دارد، یعنی خانواده بپردازیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی احیای مطالبات رهبری در کمیسیون فرهنگی مجلس را موردنظر قرار دادیم که حاصل آن تصویب قانون امربه‌معروف ونهی از منکر، طرح جمعیت و تعالی خانواده و قانون مساجد و تجهیز مساجد با ۴۰ ماده است.

حجت الاسلام سالک خاطرنشان کرد: مقابله با بیکاری و اشتغال افراد تحصیل‌کرده، مقابله با فقر و فقرزدایی از اولویت های مهم دیگر است ولی مهم‌تر از آن بحث خانواده در این عرصه است چرا که توجه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی  به سیاست‌های ۱۶گانه  ابلاغی رهبر انقلاب در موضوع خانواده حائز اهمیت است.

وی در ادامه به نخستین ماده این سیاست‌های ۱۶ گانه مبنی بر اینکه «ایجاد جامعه‌ای خانواده محور و تقویت و تحکیم خانواده و کارکردهای اصلی آن بر پایه الگوی اسلامی خانواده به‌عنوان مرکز نشو و نما و تربیت اسلامی فرزند و کانون آرامش‌بخش» اشاره کرد و افزود: نکته نخست آنکه سنگ بنای جامعه، خانواده است و باید از هرگونه  عاملی که باعث سقوط خانواده می‌شود، ممانعت کرد.

عضو فراکسیون ولایت مجلس دهم ابراز کرد: هر چه  خانواده پویاتر، بالنده‌تر و مستحکم‌تر باشد، جامعه ای  مبتنی بر خانواده‌های همگراتر خواهیم داشت و درنهایت آن جامعه، مقتدر و با معنویت است، بنابراین تقویت خانواده تقویت  جامعه است و تقویت جامعه، تضمین  بخش تداوم نظام جمهوری اسلامی است.

وی برجسته کردن کارکردهای ارتباط خانواده و مسجد برای حفظ و ارتقا هویت اسلامی و خیانت خانواده و جامعه را از دیگر سیاست‌های ابلاغی برشمرد و افزود: بر اساس ابلاغیه ۱۶ ماده رهبری  یکی از معضلات جامعه، ازدواج است و  بالا رفتن سن ازدواج یک خسارت اجتماعی است.

این نماینده مجلس دهم بیان کرد: سخنانی که امروزه پیرامون عدالت جنسیتی مطرح می‌شود، نشأت‌گرفته از کنوانسیون غربی حقوق کودکان در جهان است که با ارزش‌های ما در تضاد و تناقض کامل است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز