تبلیغات

همکاری بانک ملت و کمیته امداد امام خمینی(ره)

بانک ملت و کمیته امداد امام خمینی(ره) با هدف تقویت همکاری‌ها به ویژه در زمینه موضوع تبصره ۲۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ تفاهم‌نامه امضا کردند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک ملت، بر اساس این تفاهم‌نامه که به امضای هادی اخلاقی‌فیض‌آثار مدیرعامل بانک ملت و پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) رسید، مددجویان این کمیته از تسهیلات قرض‌الحسنه بانک ملت در راستای اشتغال‌زایی، مشاغل خانگی و کارفرمایی بهره‌مند می‌شوند.

هادی اخلاقی‌فیض‌آثار، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهم‌نامه از توجه ویژه این بانک به کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: در همین راستا، سهم مصوب بانک ملت در سال گذشته ۳۲۰ میلیارد تومان بوده که این بانک در قالب بیش از ۲۶ هزار فقره قرارداد، ۳۲۵ میلیارد تومان به مددجویان این کمیته، تسهیلات اعطا کرده است.

وی با بیان این نکته که امسال هم سهمیه بانک ملت در این زمینه، ۲۱۰ میلیارد تومان تعیین شده است، گفت: این سهمیه به شبکه شعب بانک در سراسر کشور ابلاغ شده است و آمادگی کامل برای اعطای این تسهیلات وجود دارد.

مدیرعامل بانک ملت با تاکید بر این نکته که خوشبختانه کمترین مطالبات در این بخش وجود داشته است، تصریح‌کرد: بانک ملت ایجاد ظرفیت برای بازگرداندن عزت و اعتماد به نفس به مددجویان کمیته امداد را وظیفه خود می‌داند و افتخار می‌کند که با تسهیلات این بانک، مددجویان با کارآفرینی، به مددکاران نظام اقتصادی کشور تبدیل شده‌اند.

اخلاقی اظهار امیدواری کرد که به واسطه اعتماد مردم به مجموعه‌های بانک ملت و کمیته امداد، این بانک بتواند از ظرفیت‌های جامعه به خوبی استفاده کند و در سال جاری هم با کیفیت بالایی نسبت به اعطای تسهیلات به مددجویان با هدف افزایش اشتغال در کشور اقدام کند.

پرویز فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) هم در سخنانی با قدردانی از دست‌اندرکاران بانک ملت به دلیل برخورد مناسب در تعامل با مددجویان تحت پوشش این کمیته، گفت: خوشبختانه مددجویان در بانک ملت نسبت به بانک‌های دیگر، احساس راحتی و آرامش بیشتری می‌کنند و از برخورد کارکنان و مدیران این بانک رضایت کامل دارند.

وی تعداد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد را یک میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار ذکر کرد و گفت: در پنج سال گذشته ۵ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی در اختیار مددجویان قرار گرفته و ۸۱ درصد اشتغال ایجاد شده در این بخش از محل منابع بانکی بوده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بانک ملت را دارای رتبه دوم در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد خواند و گفت: بانک ملت در پنج سال گذشته بیش از ۹۷۰ میلیارد تومان در این زمینه تسهیلات داده و موجبات ایجاد ۱۱۳ هزار فرصت شغلی را فراهم کرده است.

وی با تاکید بر این نکته که با استفاده از تسهیلات بانک ملت، ۷۲ هزار خانوار از تحت پوشش کمیته امداد خارج شدهاند که باعث صرفه‌جویی ۱۴۰ میلیارد تومانی در هر سال شده است.

فتاح خاطرنشان کرد: عملکرد بانک ملت در حمایت از مددجویان کمیته امداد نشان می‌دهد که دست‌اندرکاران این بانک بر اساس اعتقاد خود، حمایت از ایتام و تهیدستان را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی رسیدگی به فقرا و ایتام را عبادتی بزرگ خواند و ادامه داد: بی‌تردید خداوند، این اقدام بزرگ بانک ملت را به صورت مضاعف پاداش داده و به این بانک باز می‌گرداند.

رییس کمیته امداد ادامه داد: افراد درمانده زیادی با استفاده از تسهیلات بانک ملت به زندگی بازگشته و به کارآفرین تبدیل شده‌اند که این اقدام، شایسته ستایش و قدردانی است.

وی اضافه کرد: اعطای تسهیلات به مددجویان باعث ایجاد اشتغال، خروج کشور از رکود و کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور می‌شود که امیدواریم در سال جاری هم با قدرت و قوت بیشتری ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز