تبلیغات

شهید مدرس، الگوی نهضت اسلامی ملت ایران است

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» مرتضی نجفی قدسی، مدیر دارالقرآن امام علی (ع) در مراسم افتتاحیۀ دارالقرآن امام علی بن ابی‎طالب (ع) که بعدازظهر امروز (16 شهریور) در منزل بازسازی شدۀ شهید آیت‎الله مدرس برگزار شد، با اشاره به قرار گرفتن تمثال امام خمینی (ره) در منزل شهید آیت‎‌الله مدرس گفت: قرار گرفتن این تمثال در موزۀ خانۀ این شهید بزرگوار به دلیل ارادتی است که امام خمینی (ره) به ایشان داشتند و همین ارادت موجب رفت و آمدهای امام خمینی (ره) به منزل ایشان می‎‌شد.

مدیر دارالقرآن امام علی (ع) با تأکید بر اینکه شخصیتی چون شهید مدرس الگوی نهضت اسلامی ملت ایران است، افزود: بر دیوار خانۀ شهید مدرس از امام خمینی (ره) چنین حک شده است: «یک آدم اگر موافق تعلیم قرآن درست شود می‌‎بینید که یک مدرس از کار در می‎‌آید»، این کلام امام خمینی (ره) در اهمیت تعلیم قرآن و جایگاه شهید مدرس است.

نجفی قدسی خاطرنشان کرد: شهید مدرس پشت جلد قرآن وصیت نوشتند و آن را به فرزند خود هدیه کردند که اگر یک جمله را همیشه بخواهیم از او داشته باشیم، آن همان است که او در پشت جلد آن قرآن نوشت و آن این است: «فرزندم، نماز با قرآن خواندن هیچگاه ترک نکن، پدر و مادر را دعا کن و در زندگی خود قناعت کن». ایشان در این وصیت به چهار سفارش مختصر اشاره داشته‎اند که اگر هر کسی به آنها مقید باشد، موفق، مؤید و یک شخصیت بهشتی خواهد شد.

وی اظهار کرد: دارالقرآن امام علی (ع) در ادامۀ فعالیتهای خود اعم از مسابقات قرآنی، برگزاری جلسات قرآن، مدتی است که توفیق احیای این خانه‎‎های بزرگ را هم به دست آورده است، امروز خانۀ این شهید بزرگوار به عنوان یکی از شعب دارالقرآن امام علی (ع) کار خودش را آغاز کرده است.

مدیر دارالقرآن امام علی (ع) با اشاره به برگزاری جلسات قرآنی به صورت پیوسته توسط محمد حسین سبزعلی، قاری بین‎‌المللی کشورمان یادآور شد: امروز نخستین جلسه از سلسله جلسات قرآن ایشان بود و ان‎‌شاءالله چهارشنبه هر هفته نیز ادامه خواهد داشت.

نجفی قدسی دربارۀ فعالیتهای قرآنی دارالقرآن امام (ع) بیان کرد: دهمین دورۀ مسابقات برای خواهران اعلام شده است و ثبت‎نام آن تا دیروز ادامه داشت و قرارست 30 شهریورماه تا دوم مهرماه این مسابقات در استان تهران برگزار شود.

مدیر دارالقرآن امام علی (ع) گفت: برای اولین بار رکورد ثبت‎نام مسابقات قرآنی زده شد و 5 هزار و 200 نفر از خواهران سراسر کشور برای شرکت در این مسابقات ثبت‎نام کرده‎اند، همچنین بیش از 500 حافظ کل قرآن کریم در این مسابقات حضور خواهد داشت.

وی افزود: 525 نفر حافظ 20 جزء، 1175 حافظ 10 جزء، 1350 نفر حافظ 5 جزء، 1300 نفر حافظ 2 جزء، حدود 90 قرائت تحقیق، 210 نفر قرائت تحلیل و ترکیب آستانی نیز از استان تهران حدود 2400 نفر و مابقی نیز از سایر شهرستانها هستند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز