تبلیغات

سخنگوی پنتاگون: ناو آمریکایی برای پرهیز از برخورد با قایق‌ سپاه تغییر مسیر داد

مقام‌های وزارت دفاع آمریکا می‌گویند یک ناو گشتی نیروی دریایی این کشور در خلیج فارس مجبور شده است برای پرهیز از برخورد احتمالی با یک قایق سپاه پاسداران ایران که به فاصله کم‌تر از ۱۰۰ متری آن رسیده بود مسیرش را عوض کند.

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، کاپیتان جف دیویس، سخنگوی پنتاگون گفت که ۷ قایق تندرو سپاه روز یک‌شنبه در حالی که مسلسل‌های‌شان عیان بود به ناو ۵۳ متری یو‌اس‌اس فایربولت نزدیک شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه او گفت:‌ "۳ تای آن‌ها در نزدیکی کشتی آمریکایی مانور دادند، و آن را از فاصله کم‌تر از ۵۰۰ متری دنبال کردند."

به گفته او قایق‌های ایرانی در نهایت فاصله گرفتند اما یکی از آن‌ها برگشت و درست جلوی فایربولت ایستاد.

کاپیتان دیوس گفت:‌ "این باعث شد فایربولت برای پرهیز از برخورد مانور دهد."

مقام‌های پنتاگون گفته‌اند که ملوان‌های آمریکایی ۳ بار سعی کردند از طریق رادیو با ایرانی‌ها تماس بگیرند که جوابی نگرفتند.

سخنگوی پنتاگون تاکید کرد که "فرماندهان این ناوها از حق ذاتی دفاع از خود برخوردارند و ما نمی‌خواهیم وضعیتی پیش آید که به دلیل سوءمحاسبه، این حق به کار گرفته شود درحالی که نیازی به آن نیست."

یک مقام آمریکایی که از او نام برده نشد به خبرگزاری رویترز گفت که امسال ۳۱ حادثه مشابه با کشتی‌های ایرانی اتفاق افتاده است که تقریبا دو برابر همین دوره در سال گذشته است.

این حدود یک هفته پس از آن است که یک ژ‌نرال آمریکایی از عملکرد "تحریک آمیز" نظامیان ایران در خلیج فارس به خصوص نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به خاطر انجام مانورهای "خطرناک" در اطراف ناوهای آمریکایی انتقاد کرد.

ایران به حضور نیروی دریایی آمریکا در نزدیک آب‌هایش بدبین است و وزیر دفاع ایران در واکنش به آن گزارش‌ها گفت که ایران در صورت ورود کشتی‌های خارجی حق دفاع از خود را دارد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز