تبلیغات

سرمقاله "جمهوری اسلامی": مف

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

ایام حج همواره قلوب مشتاق مسلمین را جلای تازه می‌بخشد و اوج معنویتی روح بخش را برای دنیای اسلام فراهم می‌آورد. افسوس و صدافسوس که این بار قلوب جریحه‌دار شده ملت‌های ایران، سوریه و یمن به خاطر بغض و کینه انباشته آل سعود از قافله حج بازمانده است و جنایتکاران آل سعود با خصومتی نشات گرفته از حسادت و شرارت، آنچنان «صد عن سبیل الله» کرده‌اند که صدها هزار تن از کسانی که قرار بود در فهرست ضیوف الرحمن باشند، از این قافله تعمداً جا گذاشته شدند.

آل سعود انصافاً در دوره اخیر نابکاری را به اوج خود رسانیده و پرونده‌ای سیاه و ننگ آور در اداره امور حج از خود بر جا گذاشته است. حوادث تلخ و حزن آوری که سال گذشته در ایام حج به خاطر بی‌کفایتی آل سعود رخ داد، قلوب مسلمانان جهان را آزرده کرد که طی آن بر اثر سقوط جرثقیل در حرم و در کنار کعبه بیش از یکصد تن جان باختند و در روز عید سعید قربان در منا، باز هم بر اثر بی‌کفایتی آل سعود در اداره مراسم حج فاجعه‌ای رخ داد که حدود 7 هزار تن قربانی از ضیوف الرحمن گرفت. شدت و دامنه فاجعه به قدری غیرقابل باور بود و بی‌تحرکی مجریان حج به قدری واضح و تعجب آور می‌نمود که انبوه عظیمی از شاهدان عینی و کارشناسان امور،‌ حتی گمان به عمدی بودن حادثه بردند که البته هنوز هم جای تامل است چرا که عملکرد اقدامات بعدی آل سعود نه تنها نشانه‌ای از تاثر و عذرخواهی و پیگرد عاملان و مرتبطین با هرگونه تصور و تقصیر منجر به حادثه، هنوز هم به چشم نمی‌خورد، بلکه حتی با وقاحت کم نظیری، متهمین در جایگاه مدعی قرار گرفته‌اند و عربده می‌کشند.

آنچه در این میان، از اصل جرم و جنایت هم وقیح‌تر است، صحه گذاشتن بر این جنایات و حتی توجیه آن توسط مفتیان وهابی است که نمکی بر زخم‌های التیام نیافته بازماندگان قربانیان فاجعه حج سال گذشته و ملت‌های دردمند از این بابت است که سخت، دل آزرده‌اند. در صدر این فهرست پرننگ و نفرت، مفتیان حرام خواری قرار دارند که به شدت از دین و انسانیت فاصله گرفته و بوئی از انصاف و تقوا نبرده‌اند. آنها به وضوح و با وقاحتی بی‌نظیر، آشکارا برخلاف کتاب و سنت فتوا صادر می‌کنند و بوق‌های تبلیغاتی هم به نوبه خود، کلماتی را نشخوار می‌کنند که عموماً بر بطلان و کذب آن واقفند و خوب می‌دانند که آنچه می‌گویند و منعکس می‌کنند، فاقد اصالت و ریشه است و از اساس، بر دروغ و فریب استوار است.

با این حال، تشدید این تبلیغات و دامن زدن به هوچی گری‌ها دقیقاً به زیان خودشان تمام شده است، چرا که مطابق یک سنت الهی، فرصتی که در اختیار ظالمان و فریبکاران قرار می‌گیرد، هرگز به سود آنها تمام نخواهد شد بلکه باعث رسوائی آنها به خاطر استمرار ظلم و جنایتشان می‌گردد و در پیشگاه خدا و خلق، بی‌اعتبارتر از همیشه، راه به جائی نخواهند برد.

این روزها افشای ماهیت واقعی سلفی‌ها توسط شیوخ نامدار جامع الازهر مصر، به قدری تاثیرگذار و تعیین کننده است که دیگر اعتبار و آبروئی برای وهابیون منحرف و خیانتکار باقی نگذاشته است. «احمد کریمه» شیخ برجسته الازهر تصریح کرده است:‌ دینی که سلفی‌ها ارائه می‌کنند، دین حضرت محمد(ص) نیست بلکه دین محمد بن عبدالوهاب است. وی در واقع پوشالی بودن وهابیت را بازگو می‌کند و موضوعی به مراتب فراتر از انحراف آن از اسلام را خاطرنشان می‌سازد و به تصریح یادآور می‌شود که وهابیون و سلفی‌ها، محمد بن عبدالوهاب را به جای پیامبر اعظم(ص) گذاشته‌اند و از اراجیف و ذهنیت‌های او تبعیت می‌کنند که خود به منزله بدعتی در اسلام است.

ایکاس مفتیان حرام خواری که جیره‌خوار سفره ناپاک آل سعود هستند، ذره‌ای تقوا، صداقت و شهامت می‌داشتند و با صدای رسا، چنین بدعت و انحراف و خباثتی را برای پیروان چشم و گوش بسته وهابیت بازگو می‌کردند که امروزه شاهد چنین فجایعی از زیر پرچم نحس وهابیت در گوشه و کنار جهان نباشیم.

کیست که نداند وهابیت از طریق ریخت و پاش دلارهای نفتی در سراسر جهان و ایجاد مراکز فرهنگی و مذهبی انحرافی به جذب نیرو با هدف عضوگیری برای گروهک‌های تروریستی سلفی و تکفیری برای جنگ و کشتار در سوریه، عراق،‌ لیبی، یمن تحت پوشش داعش و بوکوحرام و الشباب و... در آفریقا سرگرم است. نکته مهم‌تر اینکه سرنخ تمامی این گروهک‌های انحرافی دردست بیگانگان است و آل سعود صرفاً پوشش ظاهری این قضایا محسوب می‌شود.

این همان نکته کلیدی است که رهبر معظم انقلاب ضمن تاکید بر آن خطاب به دنیای اسلام، قویاً از آنها می‌خواهند که به فکر نجات حج و مدیریت آن باشند و نگذارند آل سعود و گروهک‌های وهابی، تکفیری و سلفی، روند انحرافی خود را به نام اسلام به دنیای تشنه معارف اسلامی معرفی کنند و با عملکرد سیاه و نفرت انگیز خود، چهره مخدوش، وارونه و رعب‌آوری از اسلام ناب محمدی(ص) را به دنیای معاصر عرضه کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز