تبلیغات

العبادی: حشد شعبی در عملیات موصل مشارکت می‌کند

نخست وزیر عراق تاکید کرد:‌ حشد شعبی اکنون موسسه دولتی است که آن را فرمانده نیروهای مسلح عراق اداره می‌کند و یک قدرت ضربه زننده که می‌تواند پیروزی را در مناطق مختلف محقق سازد و تروریسم را شکست دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در کنفرانس خبری با تاکید بر مشارکت نیروهای حشد شعبی در عملیات آزادسازی موصل و اهمیت این نیروها گفت:‌ آنها همانطور که در عملیات آزادسازی صلاح‌الدین شرکت داشتند و در پیروزی فلوجه و دیگر شهرها سهیم بودند باز هم در موصل حضور خواهند داشت. اکنون داعشی‌ها از حشد می‌ترسند.

او تصریح کرد:‌ هیچ تصمیم یا اعمال فشار آمریکایی برای ممانعت از حضور نیروهای حشد شعبی در عملیات موصل وجود ندارد.

نخست وزیر عراق در ادامه گفت:‌ ثامر سبهان، سفیر عربستان در بغداد در امور عراق مداخله می‌کرد. البته من از طریق رسانه‌ها در جریان درخواست وزارت خارجه عراق برای تغییر سفیر عربستان قرار گرفتم. اما عراق به رغم این مساله و تمام اختلافات تمایل به ادامه همکاری دیپلماتیک با عربستان دارد.

او افزود:‌ سفیر عربستان اظهارات نادرستی داشت و به عراق توهین کرد و این خللی در فعالیت دیپلماتیک ایجاد می‌کرد اما ما می‌خواهیم با عربستان روابط دیپلماتیک خود را ادامه دهیم.

نخست وزیر عراق همچنین درباره انفجار الکراده در بغداد گفت:‌ این پرونده همچنان در دست بررسی است و خودروی بمب‌گذاری شده‌ای که منفجر شد شماره پلاکش برای کرکوک بود.

وی بدون اشاره به جزئیاتی از خنثی شدن عملیات تروریستی بزرگ خبر داد.

العبادی گفت:‌ اینکه این خودرو از کجا آمده و از کجا وارد شده بود در دست بررسی است. من درخواست گزارش مفصلی درباره جزئیات این انفجار کرده‌ام و باید طرح مطمئنی برای حمایت از مراکز شلوغ و پرجمعیت اجرا شود.

او همچنین تصریح کرد:‌ قانون عفو عمومی مصوب پارلمان پیام‌های اشتباهی به تروریست‌ها فرستاده و دولت آن را بررسی کرد و تغییراتی را روی آن انجام داده و به پارلمان فرستاده است.

 انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز