تبلیغات

وزارت خزانه داری آمریکا: تایید پرداخت 1 میلیارد و 700 میلیون دلار به ایران

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که این کشور 1 میلیارد و 700 میلیون دلار پول به ایران به صورت نقدی پرداخت کرده است.به گزارش میزان و به نقل از پایگاه اینترنتی «ای‌بی‌سی»،«داوون سلاک» سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا  اعلام کرد که این کشور اوایل سال جاری میلادی مبلغ  1 میلیارد و 700 میلیون دلار پول به ایران به صورت نقدی به ایران پرداخت کرده است.

داوون سلاک با اشاره به اینکه این مبلغ بابت تسویه بدهی واشنگتن در یک پرونده قدیمی حقوقی بین آمریکا و ایران بوده درباره چرایی پرداخت نقدی تصریح کرد که به علت تحریم های دولت آمریکا و تحریم های بین المللی که ایران را ازنظام جهانی مالی خارج کرده است مجبوربودیم که این مبلغ را به صورت نقدی و با فرانک سوئیس، یورو و سایر ارزهای غیردلار پرداخت کنیم.

دولت اوباما در نشست محرمانه روز سه شنبه به قانونگذارن آمریکایی گفت که بعد از پرداخت 400 میلیون دلار اولیه، مبلغ 1.3 میلیارد دلار دیگر در دو قسط در تاریخ های 22 ژانویه و 5 فوریه به ایران انتقال داده شدند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز