تبلیغات

رونق اقتصادی با اجرای شیوه‌نامه قراردادهای جدید نقتی اتفاق می‌افتد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس معتقد است در صورتی که اصلاحات لازم انجام و ایرادات برطرف شود،‌ قراردادهای جدید نقتی حتما رونق اقتصادی را در پی دارد.

اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اصلاحات انجام شده در مورد قراردادهای جدید نفتی (IPC ) اظهار کرد: ما باید کارهای خود را محکم‌کاری کنیم و تمام روزنه‌هایی که احتمال دارد طرف‌های خارجی سوء استفاده کنند،‌ ببیندیم.

وی با تاکید بر این‌که تمامی ایرادات باید در مصوبه دولت برطرف شده باشد، افزود:  در این شرایط با اجرایی شدن شیوه‌نامه قراردادهای جدید حتما رونق اقتصادی اتفاق خواهد افتاد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: طبیعتا شرکت‌های خارجی نیز برای پیشبرد این مساله، اقدامات خود را در بخش اجرا از طریق پیمانکاران داخلی پیش می‌برند.

نماینده علی‌آباد کتول در مجلس همچنین بیان کرد: در مورد دانش فنی در برداشت صیانتی نیازمند تکنولوژی روز دنیا به ویژه در میادین مشترک هستیم قطعا با این شرایط شرکت‌های داخلی حتما به‌کار گرفته می‌شود و می‌توانیم تولید را افزایش دهیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: به نظر می‌رسد تهدیدهایی که از ناحیه آمریکا بوده اثر خاص خودش را از دست خواهد داد بنابراین در صورتی که مصوبه سوم اصلاح شیوه نامه این قراردادها مورد تایید باشد اجرایی خواهد شد.

قره‌خانی در پایان اظهار کرد: اکنون چیزی حدود 50 میلیارد دلار مذاکرات انجام شده و طرح‌های روی میز داریم و اگر ایرادات برطرف شود قراردادهای جدید اجرایی می‌شود، اما اگر غیر از این باشد مجددا در هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز