تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

اضافه کار اجباری ۹۹ درصد پرستاران/ تأخیر در پرداخت معوقات عامل اعتراض پرستاران

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/OJZW6H کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

دبیرکل خانه پرستار، با اشاره به نارضایتی‌های پرستاران از تأخیر در پرداخت معوقات آنها،‌ گفت: مشکلات پرستاران باید به صورت ریشه‌ای حل شود و به جای برخورد با پرستاران با مسئولان مربوطه برخورد کرد که مسبب این مشکلات هستند.

خبرگزاری فارس: اضافه کار اجباری ۹۹ درصد پرستاران/ تأخیر در پرداخت معوقات عامل اعتراض پرستاران

محمد شریفی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در ارتباط با معوقات پرستاران، اظهار داشت:‌ این معوقات بیشتر ناشی از پرداخت مبتنی بر عملکرد است که پس از اجرای طرح تحول به وجود آمده و بسته به دانشگاه‌های مختلف حتی تا 9 ماه پرستاران معوقات دارند.

وی با اشاره به اینکه قبل از اجرای طرح تحول پرداختی پرستاران در قالب حقوق و اضافه کار بود، گفت: حداقل پرداخت اضافه کار با یک ماه تأخیر انجام می‌گرفت و به طور کلی پرستاران سه نوع دریافت شامل حقوق، اضافه کار و کارانه داشتند.

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به اینکه بعد از اجرای طرح تحول کارانه و اضافه کار پرستاران بر اساس طرح مبتنی بر عملکرد به اجبار از یک محل پرداخت می‌شود،‌ افزود: این مسئله باعث شده که حتی پرستاران تا 9 ماه معوقات داشته باشند و نارضایتی در آنها بروز کند.

شریفی‌مقدم با تأکید بر اینکه اکنون اضافه کار با اجبار به پرستاران داده می‌شود، گفت: این در حالی است که پرستاران تمایلی به این موضوع نداشته چرا که کار آنها بسیار پر استرس بوده و پرداخت معوقاتشان با تأخیر است.

وی تصریح کرد: 99 درصد پرستاران تمایل به انجام اضافه کار ندارند ولی به اجبار مجبور به این مسئله می‌شوند و با این وجود حتی پرداختی اضافه کار به آنها بسیار با تأخیر صورت می‌گیرد به طوریکه معوقه دی ماه سال 94، را حتی برای کسانی که شیفت شب داشته هنوز پرداخت نکرده‌اند.

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به اعتراض پرستاران در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: پرستاران این نارضایتی را که ناشی از تأخیر در پرداخت معوقات بوده به گوش مسئولین و رؤسای دانشگاه مربوطه رسانده‌اند ولی توجهی به آن نشده و این بی‌توجهی‌ها اعتراض آنها را به همراه داشته است.

وی گفت: مشکلات پرستاری باید ریشه‌یابی شود و با برنامه‌ریزی راه حل مناسب برای آنها پیدا کرد. به دلیل اینکه معوقات این دانشگاه پرداخت آن بسیار با تأخیر همراه شده باید به جای برخورد با پرستاران با مسئولین مربوطه برخورد کرد که مسبب این مشکل بوده‌اند.

دبیرکل خانه پرستار در پایان با تأکید بر اینکه هر چه سریعتر مشکلات پرستاران باید ریشه‌یابی شود،‌گفت: چنین برخوردهایی باعث پیچیدگی مشکلات پرستاران و در نهایت خسارت به مردم می‌شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/OJZW6H

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز