تبلیغات

حکم جدید دیوان عدالت اداری و یک پرسش در مورد پورشه‌های قاچاق

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،در پی تأکیدات مکرر مبنی بر منع واردات کالاهای لوکس، در شهریور ماه سال 93 مصوبه‌ای از سوی دولت دربارهء ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی  تحت عنوان خودروی لوکس صادر شده بود.

در این بین تعداد زیادی خودرو در گمرک و سازمان اموال تملیکی  به صورت بلاصاحب و متروکه باقی ماند. در ماههای گذشته نیز بحثهایی مبنی بر امحا این خودروها مطرح شده بود که طبق نظر  مسئولان مرتبط، صادرات مجدد این خودروها به عنوان راه حلی به جای امحا مطرح شده بود.

اما بر اساس حکم جدید دیوان عدالت اداری خودروهای بالای 2500 سی سی لوکس محسوب نشده، بنابراین ممنوعیتی برای واردات ندارند.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که آیا قرار است بر اساس این حکم تمام خودروهای توقیف شده امکان ترخیص پیدا کنند و با وارد شدن به خیابانهای شهرمانور تجمل خودروهای لوکس این بار از این مسیر عبور کند؟

به گزارش تسنیم، پیش از ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی، برخی افراد می‌توانستند از سهمیه واردات این خودروها برخوردار شوند که بر این اساس  نسبت به واردات اقدام کرده بودند، اما طبق مصوبه دولت، خودروهای آنها  توقیف شده بود و امکان ترخیص نداشت.

 دیوان عدالت اداری روز گذشته با 57 رأی، مصوبه دولت مبنی بر منع واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی را باطل کرد و این رأی دیوان، از زمان تصویب مصوبه دولت قابل اعمال است.

انتهای پیام//

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز