تبلیغات

افتتاح طرح غدیر در اهواز و هویزه با حضور معاون اول رئیس جمهور

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی دوشنبه شب در سفر به هویزه اظهار کرد: هویزه متعلق به کل کشور است و همه خوزستان شهروند افتخاری هویزه هستند. قطعا وظیفه داریم تا در راستای رفع نقاط محروم استان به ویژه هویزه که در دفاع مقدس نقش بی بدیلی داشته تلاش کنیم که توسعه پیدا کند و سطح پیشرفت در این شهر متوازن با سایر شهرهای استان باشد.

وی افزود: با اجرای این پروژه های زیرساختی به آینده کشور امیدوار هستم. به آینده خوزستان نیز به علت منابع عظیم و فرصت های زیادی که دارد، بیش از پیش امیدوارتر هستم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: نفت، گاز، پتروشیمی، بنادر، کشاورزی، حمل و نقل مخصوصا ریلی همه از جمله ظرفیت های استان خوزستان هستند. قطعا با اتمام طرح ۵۵۰ هزار هکتاری داشته های خوزستان چند برابر می شود.

شریعتی بیان کرد: قطعا با توجه به میدان های نفتی که اخیرا در این منطقه کشف شده آینده هویزه قابل پیش بینی و درخشان است و امیدوارم هویزه تمام جوانانش را به کار بگیرد و در عین حال نیز شهری مهاجرپذیر باشد که مردم از سایر نقاط برای کار به این شهر بیایند.

وی عنوان کرد: بحث فاضلاب این منطقه که باعث شیوع بیماری سالک شده بود اولین خواسته به حق مردم است، بنابراین در سطح کشوری پیگیری های لازم را طی دو ماه اخیر انجام و بیش از چند ۱۰ بار آب و فاضلاب استان را تحت فشار قرار دادم که هر چه سریعتر این پروژه انجام شود. به هر حال کل فاضلاب منطقه سلمان فارسی و علامه باید تکمیل شود و اجرای این پروژه حق مردم است.

راه اندازی بازارچه هویزه

استاندار خوزستان یادآور شد: راه اندازی بازارچه هویزه یکی دیگر از خواسته های مردم بود که به صورت ملی پیگیر آن هستیم. مرکز برای صدور مجوز راه اندازی این بازارچه طرح توجیهی را تقاضا کرده و استانداری در حال تهیه این طرح است تا بتوانیم کمیسیون مربوطه را قانع کنیم.

شریعتی ادامه داد: اگر کمیسیون قانع شد بار دیگر برای کلنگ زنی پروژه بازارچه به این شهر می آیم. قطعا با راه اندازی بازارچه مراودات تجاری با کشور عراق هم قطعا افزایش پیدا می کند.

وی خبر داد: معاون اول رئیس جمهور مهرماه برای افتتاح طرح غدیر در اهواز و هویزه به خوزستان سفر می کند.

استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: امیدوارم روزی برسد که از آب رودخانه دز برای تأمین آب طرح غدیر بیاوریم تا برای مردم گوارا و شیرین باشد.

شریعتی تصریح کرد: مقرر شده تا با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خرید لوله برای شمال شرق و جنوب غرب انجام شود که اعتبار آن را از صندوق توسعه ملی و فاینانس کشوری تأمین می کنیم.

وی اظهار کرد: مسئولان کشور از جمله معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو اعلام حمایت خوبی از استان داشتند و حتی معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد با فاینانس کردن هر طرحی در کشور به دلیل هزینه های سنگین تحمیلی به دولت به جز آب و فاضلاب خوزستان مخالف هستم.

استاندار خوزستان بیان کرد: ساماندهی وضعیت آب و فاضلاب در خوزستان به هزینه ای غریب به ۹ هزار میلیارد تومان نیاز دارد که به لطف خدا و عزم رئیس جمهور این مسئله در استان حل می شود تا زیرساخت های مناسبی را برای جهش اقتصادی بیشتر ایجاد کنیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز