تبلیغات

چین رسما وارد بحران سوریه شد/ بشار اسد راهی پکن می‌شود

چین رسما وارد بحران سوریه شد/ بشار اسد راهی پکن می‌شود

بین الملل > خاورمیانه - ایرنا نوشت: روزنامه لبنانی السفیر روز چهارشنبه نوشت:« بشاراسد» رئیس جمهوری سوریه موافقت کرده است تا در پاسخ به دعوت چین درهفته های آینده به پکن سفر کند.

السفیر تاکید کرد: تنها سفر« بشار اسد » رئیس جمهوری سوریه به روسیه برنامه ریزی نشده بلکه این سفر یک ایستگاه از مرحله بازگشت قدرتمندانه سوریه به پایتخت های جهان است.

این روزنامه لبنانی با بیان اینکه « چین از سوریه خواسته است تا اجازه دهد یک پایگاه دریائی در ساحل شهر طرطوس این کشور ایجاد کند»، افزود: چین برای فراهم کردن مقدمات سفر بشار الاسد به پکن، در شانزدهم ماه اوت گذشته آدمیرال « گوا یو فی»، مدیر همکاری بین المللی در کمیسیون مرکزی نظامی چین را به دمشق فرستاد.

السفیر تصریح کرد: چینی ها که در سه سال نخست بحران سوریه محافظه کارانه برخورد و برای مدتی طولانی از اجرای معامله های سلاح امضا شده با دمشق امتناع می کردند، بتدریج حمایت از سوریه و اجرائی کردن معامله های نظامی را شروع کرده اند.
این روزنامه لبنانی نوشت: آدمیرال گوا یو فی به دمشق وعده داده است که چین برای آموزش یگان هائی از ارتش سوریه و تجهیز آن به سلاح اقدام می کند.
در گزارش السفیر آمده است: آب های گرم سوریه می تواند بیش از نیروی دریائی روسیه را در خود جای دهد و بندر طرطوس در راهبرد چین برای شکستن حلقه محاصره اش توسط آمریکا مشارکت کند.

52310

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز