تبلیغات

٩ هزار راننده در آستانه ضبط گواهینامه

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، سرهنگ احمد کرمی اسد، رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا اظهار داشت: طبق آمار 4 ماهه ابتدایی امسال، گواهینامه حدود 9 هزار راننده در آستانه ضبط قرار گرفته است. به این معنی که این رانندگان به یکی از مراحل محرومیت نزدیک شده‌اند.

وی در ادامه با عنوان این موضوع که محرومیت‌ها سه دسته هستند، توضیح داد: این رانندگان اگر در مرحله اول محرومیت باشند، با حداقل یک تخلف که مشمول نمره منفی شود، مستحق ضبط شدن گواهینامه و سه ماه محرومیت می‌شوند. بخشی هم در مرحله دوم قرار دارند که اگر تخلفی کنند که منجر به نمره منفی  شود، 6 ماه از رانندگی محروم خواهند شد.

رییس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه تعدادی از رانندگان هم درمرحله سوم محرومیت قرار دارند، گفت: گواهینامه این رانندگان با ارتکاب تخلف منجر به نمره منفی، ابطال می‌شود و بعد از یک سال محرومیت، می‌توانند مجدداً فرآیند صدور و دریافت گواهینامه را سپری کنند.

کرمی اسد در ادامه گفت: این 9 هزار راننده در آستانه ضبط گواهینامه قرار دارند؛ یعنی با ارتکاب یک تخلف منجر به نمره منفی، قطع یقین از ادامه رانندگی محروم می‌شوند که حداقل زمان آن سه ماه و حداکثر یک سال و بعد از آن هم ابطال گواهینامه است.

انتهای پیام/

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تسنیم در تلگرام شوید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز