تبلیغات

محکومیت کلاهبردار میلیاردی به 48 سال زندان

ساعت: 10:10 منتشر شده در مورخ: 1395/06/17 شناسه خبر: 888634

مجرمی که از ده شهروند اراکی حدود ده میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، به 48 سال زندان محکوم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ "سیدنورالدین حسینی" رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت:‌ چندی پیش پرونده ای از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اراک در خصوص کلاهبردی میلیاردی از شهروندی اراکی به پلیس ارجاع شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع، تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان بررسی تخصصی موضوع را آغاز کردند و در نخستین گام، اظهارات شاکی پرونده اخذ شد.

سرهنگ حسینی خاطر نشان کرد: شاکی پرونده اذعان داشت که در سال گذشته با مغازه داری در شهر اراک آشنا شده که ادعا داشته می تواند تجهیزات پزشکی خارجی را با قیمتی بسیار مناسب برایش تهیه کند و بدین منظور با عقد قراردادی، مبلغ یک میلیارد ریال وجه نقد توسط فرد شاکی در اختیار فرد مغازه دار قرار می گیرد.

وی ادامه داد:‌ بعد از مدتی و با پیگیری، فرد شاکی متوجه می شود که صاحب مغازه متواری شده و از او کلاهبرداری شده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: با شروع تحقیقات کارآگاهان پلیس، نه نفر دیگر از شهروندان نیز که به این روش از آنها کلاهبرداری شده بود، در روند تحقیقات شناسایی شدند و مشخص شد که این فرد در حدود ده میلیارد ریال در مدت یک سال فعالیت خود در شهر اراک از این افراد کلاهبرداری کرده و متواری شده است.

سرهنگ حسینی در ادامه گفت:‌ تحقیقات پلیس برای دستگیری متهم آغاز شد تا سرانجام محل اختفای متهم در یکی از شهرهای شمالی شناسایی شد و تیمی از کارآگاهان با هماهنگی دستگاه قضایی برای دستگیری وی اعزام شدند.

این مقام انتظامی افزود: طی دو روز مراقبت های نامحسوس کاراگاهان پلیس، متهم شناسایی و دستگیر شد و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان دلالت شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد:‌ با ارجاع پرونده های تشکیلی به دستگاه قضایی، در هشت پرونده متهم به 48 سال زندانی و مبلغ ده میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

سرهنگ حسینی از ادامه تحقیقات تکمیلی در این پرونده خبر داد و گفت:‌ با توجه به اینکه احتمال کلاهبرداری های مشابه توسط این فرد متصور می باشد، تحقیقات در این خصوص ادامه دارد و شهروندانی نیز که بدین روش از آنها کلاهبرداری شده است می توانند به پلیس آگاهی استان مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 0862184018 تماس بگیرند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز