تبلیغات

تحصن شهروندان سوری برای پایان دادن به محاصره الفوعه و کفریا + تصاویر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، اهالی دو شهرک شیعه‌نشین کفریا و الفوعه در حومه ادلب که هم اکنون در منطقه السیده زینب علیها السلام در جنوب دمشق ساکن هستند، برای ابراز همدردی با همشهری‌های خود در این دو شهرک که از حدود یک سال و نیم تاکنون در محاصره گروههای تروریستی هستند، تحصن کردند.

متحصنان تاکید کردند که آنها از این میدان که آن را میدان الوفاء نامیده‌اند و در کنار پارک منطقه السیده الزینب واقع است خارج نخواهند شد مگر اینکه به محاصره کودکان گرسنه در داخل دو شهرک الفوعه و کفریا پایان داده شود.

شهروندان سوری تاکید کردند که در صورت عدم تحقق خواسته هایشان گام‌های بعدی را بر خواهند داشت و این تحصن به شهرها و استانهای مختلف کشیده می شود.

متحصنان همچنین تاکید کردند که به تحصن خود تا تحقق خواسته‌هایشان از سوی سازمان ملل متحد و جامعه جهانی مبنی بر پایان دادن به محاصره الفوعه و کفریا و نجات غیرنظامیان ادامه می‌دهند.

آنها همچنین از طرفهای ذی‌ربط خواستند که مسئولیت خود را در قبال این بحران انسانی به عهده بگیرند.

دو شهرک الفوعه و کفریا در حومه ادلب در شمال سوریه 40 هزار نفر جمعیت دارد که از حدود یک سال و چهار ماه قبل تاکنون در معرض محاصره ظالمانه از سوی گروههای تروریستی جیش الفتح و احرار الشام و جبهه النصره و جند الاقصی است.

مردم این دو شهرک در پی محاصره از سوی تروریست‌ها با کمبود شدید غذا، آب و دارو مواجه هستند.

اهالی دو شهرک الفوعه و کفریا علاوه بر درد و رنج طولانی و مشکلات حاصل از محاصره، به طور مستمر هدف حملات موشکی، خمپاره ای تروریست‌ها قرار می‌گیرند و تک تیراندازهای تروریست، غیرنظامیان را هدف قرار می دهند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز