تبلیغات

نصب پرچم‌های مذهبی هم در جمهوری آذربایجان ممنوع شد

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری «آپا» نوشت: مجلس ملی جمهوری آذربایجان اعلام کرد قانون ممنوعیت نصب پرچم های دینی و تبلیغات مذهبی در خارج از عبادتگاه ها و اماکن عمومی در این کشور در نشست آتی این مجلس تصویب خواهد شد.

براساس قوانین جدید در جمهوری آذربایجان، نوشتن پیام های دینی و نصب نمادهای مذهبی در مجامع عمومی و نیز نصب پرچم های دینی در خارج از مساجد و اماکن دینی ممنوع خواهد شد.

شهروندان جمهوری آذربایجان در صورت نقض این قانون، از دو هزار تا دوهزار و پانصد منات و  کارکنان دولت از هشت هزار تا نه هزار منات و اشخاص حقوقی نیز از 20 هزار تا 25 هزار منات جریمه خواهند شد.

افراد خارجی و کسانی که دارای تابعیت جمهوری آذربایجان نیستند، در صورت نقض این مقررات ، بین دو هزار تا دو هزار و پانصد منات جریمه و  با طی کردن روال اداری از جمهوری آذربایجان اخراج خواهند شد.

مجلس ملی جمهوری آذربایجان همچنین اعلام کرد تغییراتی در قانون کیفری جمهوری آذربایجان ایجاد خواهد شد که براساس آن، کسانی که برای تغییر نظام سیاسی لائیک این کشور و به دست گرفتن حاکمیت براساس «تعصبات دینی » اقدام کنند ، مجازات های سنگین از جمله مجازات حبس ابد درنظر گرفته خواهد شد.

اعلام این ممنوعیت های جدید برای فعالیت های مذهبی در جمهوری آذربایجان در  کمتر از یک ماه مانده به ایام ماه محرم، موجب ناراحتی مردم این کشور شده است.

بسیاری از ناظران آگاه در جمهوری آذربایجان تاکید دارند که هدف از اعلام این ممنوعیت ها، جلوگیری از تجمع عظیم عاشورایی در حرم بی بی رحیمه (س)، خواهر گرانقدر امام رضا(ع) در نارداران و حرکت مشابه در باکو ،گنجه و لنکران  می باشد.

در سال گذشته، در پی تجمع عظیم عاشورایی نارداران، مراسم عزاداری که در آستانه اربعین سال قبل در منزل ابوالفضل بنیادوف، یکی از ساکنان نارداران و با اقامه نماز جماعت به امامت حجت الاسلام طالع باقرزاده، رهبر جنبش اتحاد مسلمانان جمهوری آذربایجان برگزار شده بود، مورد حمله نیروهای امنیتی و پلیس باکو قرار گرفت که منجر به شهادت پنج تن از نمازگزاران در این مراسم و دستگیری حجت الاسلام طالع باقرزاده به همراه چهارتن از عزاداران شد.

نصب پرچم‌های مذهبی هم در جمهوری آذربایجان ممنوع شد

نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان همچنین در جریان این حمله، دو نیروی عادی پلیس را که بخاطر رعایت آداب شیعی مورد غضب دستگاه امنیتی بودند، به همراه نمازگزاران ناردارانی  از پشت هدف قرار داده و کشتند.

در پی این واقعه، بیش از ده هزار نیروی امنیتی و قشون داخلی وزارت کشور جمهوری آذربایجان در روز اول دسامبر 2016 به نارداران حمله و دستکم هفتاد تن از ناردارانی ها را  دستگیر کردند.

در جریان این عملیات، نیروهای امنیتی تمامی نمادها و پرچم های شیعی از جمله پرچم های «یا حسین»، «یا علی» ، «یا ابوالفضل» و سایر پرچم ها را از دیوارهای منازل و معابر نارداران و پشت بام حرم بی بی رحیمه (س) جمع آوری و پاره  کردند. همچنین، تمامی مساجد و  حوزه دینی صاحب الزمان (عج) در نارداران تعطیل و بنای این حوزه نیز به بهانه تعریض خیابان تخریب شد.

انتهای پیام/
 

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز