تبلیغات

ورود 3000 راهبر آموزشی از امسال به مدارس روستایی

مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از ورود 3000 راهبر آموزشی ویژه به مناطق روستایی از امسال خبر داد و گفت: آزمون جذب راهبران آموزشی از 15 شهریورماه در استان‌های مختلف شروع شده و تا 20 این ماه ادامه دارد.

صادق صادقپور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزییات جذب راهبران آموزشی برای مدارس روستایی اظهار کرد: آزمون جذب راهبران آموزشی برگزار و برترین‌هایی که حائز شرایط بودند و در آزمون و مصاحبه پذیرفته شوند، به عنوان راهبر آموزشی انتخاب می‌شوند.

وی افزود: افراد برگزیده، دوره‌های آموزشی لازم را می‌گذرانند و از ابتدای مهر برای نظارت حمایت و هماهنگی در مدارس روستایی آغاز فعالیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بیش از 2 برابر ظرفیت، ثبت‌نام انجام شده بود و در برخی استان‌ها تا شش برابر آن ظرفیت داشتیم گفت: افرادی که پس از پذیرفته شدن در آزمون در مصاحبه هم قبول شوند کار خود را به عنوان راهبر شروع می‌کنند و فعالیت آنها زیرنظر معاونت آموزشی منطقه خواهد بود.

صادق‌پور درباره شرایط و مزایای راهبران آموزشی اظهار کرد: بحث راهبران آموزشی یک حلقه مفقوده نظارتی بود که باید انجام می‌شد و از آن استقبال خوبی شده است. افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند باید دارای سابقه 5 سال مدیریت و مدرک کارشناسی ارشد باشند و اگر در مناطقی کارشناس ارشد وجود نداشته باشد باید افراد داری حداقل مدرک کارشناسی باشند.

مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: شرایط و مزایای ویژه‌ای برای راهبران آموزشی برقرار می‌شود و علاوه بر حق مدیریت تا 130 هزار تومان دریافت می‌کنند، البته پیگیر هستیم حق سختی کار راهبران آموزشی را با موافقت سازمان مدیریت افزایش دهیم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز