تبلیغات

پیرچشمی باعث ایجاد اختلال در دید نزدیک می شود

ساعت: 10:46 منتشر شده در مورخ: 1395/06/17 شناسه خبر: 888392

یک جراح و متخصص چشم گفت: پس از چهل سالگی لنز چشم سخت می شود و به راحتی تعییر شکل نمی دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا دکتر فرشاد آدینه وند جراح ومتخصص چشم در مورد بیماری پیرچشمی به شهد شفا گفت :پیرچشمی  در لغت به معنی پیری چشم است که باعث ایجاد اختلال در دید نزدیک می شود.

وی افرود: هنگام جوانی لنز چشم شما نرم است و به راحتی می تواند تغییر شکل دهد، این خاصیت لنز به شما اجازه می دهد به راحتی روی اشیاء  دور و نزدیک فوکوس کنید.

آدینه وند توضیح داد:  از چهل سالگی لنز چشم سخت تر می شود، از آنجایی که از این پس لنز به راحتی تغییر شکل نمی دهد مطالعه و فعالیت در فواصل نزدیک مشکل تر می شود،  این تغییر طبیعی لنز پیرچشمی نام دارد.

جراح و متخصص چشم بیان کرد:  همه انسان ها مبتلا به پیرچشمی می شوند، در موارد وجود همزمان اختلال انکساری دوربینی، نزدیک بینی یا استیگماتیسم با افزایش سن پیرچشمی نیز افزوده می شود.

آدینه وند توضیح داد: پس اگر در هنگام مطالعه با مشکل مواجه هستید و یا این پیغام را باید  از فاصله دور مطالعه کنید جهت معاینه و تجویز عینک به چشم پزشک مراجعه کنید.

جراح و متخصص چشم بیان کرد: لازم به ذکر است که افراد نزدیک بین دیرتر و افراد دوربین ممکن است زودتر مبتلا به پیرچشمی بشوند.

انتهای پیام/م

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز