تبلیغات

خدشه قرارداد FATF به امنیت ملی کشور

ساعت: 10:59 منتشر شده در مورخ: 1395/06/17 شناسه خبر: 888745

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرارداد FATF نباید به امنیت ملی کشور در حوزه اقتصاد و بین‌الملل خدشه وارد کند، گفت: نمایندگان مردم در مجلس با دقت و حساسیت لازم مسائل مربوط به این قرارداد را پیگیری خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی‌اکبر کریمی امروز در اراک اظهار داشت: سازمان ملل متحد برای مقابله با پولشویی در سطح جهان کارگروهی تشکیل داد که این کارگروه نام برخی از کشورها از جمله ایران را در لیست کشورهای مبتلا به پدیده پولشویی قرار داد.

وی تصریح کرد: در سال گذشته مقرر شد ایران با جامه عمل پوشاندن به شروط تعیین شده از سوی این کارگروه از لیست سیاه خارج و به عضویت کارگروه در آید که باید ظرف مدت یک سال شروط را اجرایی می‌کرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در همین رابطه متن توافقات و درخواست‌هایی که کارگروه از ایران داشت، مورد بحث و بررسی قرار گرفت که این درخواست‌ها دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی را در مراجع تصمیم‌گیری ایجاد کرده است.

کریمی افزود: درخواست‌های این کارگروه پیرامون اشراف و تسلط بر تعاملات بانکی و اطلاعات مالی موجود این نگرانی را ایجاد کرد که این اشراف می‌تواند برای امنیت ملی مخاطره‌آمیز باشد و می‌تواند برخی از ارتباطات طبیعی و منطقی که ایران با خارج از کشور دارد، با عنایت به تعریف تبعیض‌آمیز و غیر منطقی که نظام سلطه از برخی از سازمان‌های حاضر در جبهه مقاومت از جمله حزب‌الله لبنان دارند، این تعاملات را به موضوع پولشویی و حمایت از تروریسم منتسب کنند.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مجلس طی جلساتی با حضور وزیر اقتصاد جزییات درخواست‌هایی که کارگروه برای ایران مطرح کرده را مورد بررسی قرار داده، این درخواست‌ها به کمیسیون ارائه و در دست بررسی است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس اظهار داشت: نگرانی‌های جدی‌ای در این زمینه وجود دارد، قطعاً هر اقدامی که به حاکمیت ملی خدشه وارد کند محکوم است، نباید ایران تعهداتی را بدهد که امنیت ملی را با خطر مواجه کند.

کریمی ببا بیان اینکه مجلس با نهایت حساسیت و دقت موضوع را پیگیری می‌کند، گفت: متن این درخواست‌ها باید به طور کامل به مجلس ارائه شود و نمایندگان مردم در خانه ملت باید در جریان تمام جزئیات این قرارداد قرار بگیرند.

 

 

 

منبع:فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز