تبلیغات

گزارش آسیب‌های فرهنگی دانشگاه‌ها طی سه ماه آینده ارائه می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا مخبر دزفولی درباره مصوبات  جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: بحث اصلی این جلسه مسائل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور بود که گزارشی را یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه آماده کرده بود که در جلسه ارائه شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پس از گزارش ارائه شده نظرات و گزارش‌های خود را در زمینه آسیب‌های فرهنگی ارائه کردند.

وی افزود: آمارهای مختلفی نیز در این زمینه در جلسه ارائه شد که به دلیل اختلاف نظری که در این زمینه وجود داشت و همچنین اهمیتی که موضوعات دانشگاهی دارد و با توجه به در پیش بودن سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و ضرورت عدم غفلت از آسیب‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و نشاط دانشجویان برای انجام دادن فعالیت‌های علمی و فرهنگی خود در دانشگاه قرار شد، بررسی جامعی در این زمینه توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شود.

 مخبر دزفولی افزود: آسیب‌های فرهنگی در دانشگاه می‌تواند به روند پرشتاب پیشرفت علمی در کشور لطمه بزند که نباید بگذاریم این موانع و مشکلات به پیشرفت علمی کشور و فضای پرنشاط دانشگاه آسیب بزند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: قرار شد دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تا سه ماه آینده مطالعه و گزارش خود را در این زمینه با کمک مراکز آماری از طریق نظرسنجی میدانی انجام دهد و نتیجه نهایی آن در جلسه شورا مطرح شود و متناظر با آسیب‌هایی که در این گزارش مطرح می‌شود برنامه‌ریزی متناسبی از جانب دستگاه‌های ذی‌ربط انجام گیرد تا شاهد نشاط و پیشرفت روزافزون در دانشگاه باشیم.

 مخبر دزفولی تصریح کرد: یکی از نکات مهم مطرح شده در این زمینه عدم علاقه و رغبت برخی دانشجویان به رشته تحصیلی خود در دانشگاه بود که ممکن است آینده شغلی مناسبی نداشته باشند و این موضوع به آسیب‌های اجتماعی  فرهنگی در دانشگاه دامن میزند و باید برنامه کاری در این زمینه ارائه شود.

وی افزود: مصوبه قبلی شورا در این زمینه مصوبه آمایش آموزش عالی است که متناسب سازی رشته‌های تحصیلی با علائق دانشجویان در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار خواهد گرفت تا درخصوص یکی از علل آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه اقدام جدی صورت گیرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به تصویب سند آمایش آموزش عالی حوزه سلامت در سال گذشته در شورا گفت: در جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی اولین گزارش موفقیت ها و دستاوردهای اجرایی شدن این طرح در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه خواهد شد.

 مخبر دزفولی گفت: متناسب شدن میزان پذیرش دانشجو با امکانات نسبی هر بخش جغرافیایی کشور، ماموریت گرا کردن دانشگاه‌ها در کشور، همگرا کردن مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی، جهت‌گیری‌های جدید برای پذیرش دانشجویان خارجی از اهم محورهای این سند بود که گزارش مفصل آن در جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز