تبلیغات

الجعفری: بحران سوریه، جنگ داخلی نیست

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از خبرگزاری سانا، بشار الجعفری روز سه شنبه در نشست هم اندیشی درباره مسئولیت حمایت در سازمان ملل گفت: حکومت سوریه به وظیفه قانونی خود در دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی کشور و امنیت شهروندان در برابر گروه های تروریستی که بر روی دولت و ملت سوریه اسلحه کشیده اند، ادامه می دهد.


الجعفری در ادامه خاطر نشان کرد: در قانون اساسی بسیاری از کشورها، حمل سلاح از طرف هر گروهی غیر از ارتش و نهادهای حکومتی به عنوان مسئول امنیت و حفظ مرزها، جرم است.

 

وی افزود: نمی توان آنچه در سوریه در جریان است، جنگ داخلی نامید؛ زیرا هزاران تروریسم از بیش از 100 کشور جهان از مسیر کشورهای همسایه و حمایت حکومت های این کشورها وارد سوریه شده اند و این وضعیت با جنگ داخلی که در گزارش دبیرکل آمده هیچ تناسبی ندارد.


الجعفری ادامه داد: بکاربردن اصطلاحاتی مانند گروه های مسلح، واقعیت تروریستی بودن داعش، النصره، فتح الشام، جیش الفتح، جیش الاسلام و دیگر گروه های مرتبط با آن ها را تغییر نمی دهد و دولت سوریه براساس مسئولیت ملی خود در تامین حمایت مردم با آن ها مبارزه می کند.


وی گفت: شهروندان سوری در طول ده ها سال در سایه تامین امنیت و رعایت عدالت، هرگز به رنج آوارگی و پناهندگی گرفتار نشده بودند و اگر برخی کشورهای شناخته شده از ده ها هزار تروریست خارجی حمایت نکرده بودند، ملت سوریه به چنین رنج هایی مبتلا و قتل عام نمی شدند.


الجعفری تصریح کرد: حکومت های این کشورها همچنان به حمایت از تروریسم در سوریه و سنگ اندازی در مسیر حل و فصل سیاسی بحران و تحریم های یکجانبه ادامه می دهند و شهروندان سوری را مجبور می کنند با به خطر انداختن جان خود گام درمسیر مهاجرت خارجی بگذارد یا در داخل از مناطق اشغال شده توسط تروریست ها به مناطق امن مورد حمایت دولت مهاجرت کند.


وی در ارتباط با موضوع نشست هم اندیشی درباره مسئولیت حمایت در سازمان ملل گفت که اصل مسئولیت حمایت، به بهانه ای برای دخالت در امور داخلی کشورها تبدیل شده است.

 

512

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز