تبلیغات

برای جدی‌تر شدن نگاه‌ها به گردشگری کمیسیون فرهنگی ورود کند

یک عضو فراکسیون گردشگری مجلس گفت: اگر بخواهیم گردشگری را به عنوان یک صنعت توسعه دهیم باید به موانع توسعه این صنعت و ظرفیت‌ها و امکانات موجود کشور نگاه کنیم و برنامه جامعی برای آن تهیه کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا گفت: موانع فرهنگی از مهمترین موانع توسعه صنعت گردشگری است. گردشگری باید مثل ریزگردها و چالش آب از بحث‌های جانبی و تشریفاتی  خارج و در کانون توجه مسئولان کشور قرار بگیرد.

نماینده مردم اردستان در مجلس افزود: گردشگری به سمتی پیش می‌رود که نگاه‌ها به این صنعت در حال جدی‌تر شدن است اما هنوز به ظرفیت‌های خدماتی، درآمدهای پایدار و اشتغال‌زایی بالا، آن طور که در شان این صنعت است توجه نشده است. اگر فرهنگ پذیرش  و ضرورت توسعه گردشگری در مسئولان نظام ایجاد شود در حوزه قانونگذاری راحت‌تر می‌توان به موضوع ورود کرد و گردشگری را به عنوان صنعت اقتصادی و فرهنگی دنبال کرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، فراکسیون گردشگری را محل مناسبی برای پرداختن به این مسئله ندانست و در توضیح دلیل خود، گفت: وقتی کار نامحدود می‌شود به صورت طبیعی از دست در می‌رود و به جز دمیدن روح در کالبد  نمی‌توان اثر دیگری از فراکسیون داشت؛ به همین دلیل مسئله گردشگری باید در کمیته ورزش، بانوان و گردشگری کمیسیون فرهنگی طرح شود که حتما جدی‌تر مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

دبیر فراکسیون روحانیت مجلس با تاکید بر اینکه مراکز گردشگری کشور نباید در روزهای تعطیل، تعطیل باشد، اظهار کرد: روز تعطیل برای مردم روز تفریح و سفر است؛ بنابراین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مراکز گردشگری وابسته باید به این مسئله مهم توجه ویژه کند و ساعات کاری این سازمان را متناسب با این ظرفیت، تغییر دهد.

یک عضو فراکسیون گردشگری مجلس، گردشگری زیارت را سهل‌الوصول‌ترین بخش صنعت گردشگری کشور دانست و افزود: یکی از ظرفیت‌های صنعت گردشگری کشور در حوزه زیارت است که بیشترین گردشگر ایرانی و خارجی در این بخش است به همین دلیل  برای گردشگری زیارت باید سرفصل مستقل تعریف و به اجرا درآید به ویژه در شهرهای مشهد، قم و شیراز.

حجت‌الاسلام طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه محدودیت‌های کشور برای گردشگران ایرانی کمتر از گردشگران خارجی است، گفت: محدودیت‌های صنعت گردشگری باید برای ملت خودمان که با محدودیت‌های ارزشی و قانونی گردشگری کشور آشنا هستند، برداشته شود تا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بتواند از پتانسیل گردش مالی شهروندان ایرانی در شهرهای مختلف استفاده بهتری ببرد.

نماینده مردم اردستان در مجلس با اشاره به محدویت‌های قانونی، فرهنگی و دینی در بخش گردشگران خارجی، گفت: توجه به این نکته اهمیت دارد که جمهوری اسلامی نمی‌تواند الگوی ترکیه یا حتی سایر کشورهای مسلمان در جذب گردشگر را پیاده کند. برای رونق  گردشگری خارجی باید متناسب با ارزش‌های اسلامی و فرهنگی کشور برنامه‌ریزی شود.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز