تبلیغات

دادگاه عالی ونزوئلا جلوی لوایح قانونگذاران اپوزیسیون را گرفت

دادگاه عالی ونزوئلا لوایح ارائه شده از سوی پارلمان تحت کنترل اپوزیسیون این کشور را رد کرد و آنها را بیهوده و پوچ خواند، چون سه تن از قانونگذاران پارلمان به تقلب انتخاباتی متهم شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این تصمیم که اواخر روز جمعه گرفته و روز سه شنبه منتشر شد، جدیدترین تنش میان مجمع ملی و دادگاه عالی ونزوئلا است که اپوزیسیون آن را به حمایت از نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا متهم می‌کنند.

این تنش به پیروزی اپوزیسیون در انتخابات پارلمانی دسامبر 2015 بازمی‌گردد.

دادگاه عالی ونزوئلا سه تن از قانونگذاران پارلمان این کشور را به تقلب انتخاباتی متهم کرده است؛ اتهامی که از سوی این سه تن رد می‌شود. پس از آن نیز قانونگذاران با بی اعتنایی به این اتهام، در 28 ژوئیه سال جاری میلادی سوگند یاد کرده و کار خود را آغاز کردند.

دادگاه عالی ونزوئلا در حکم خود آورده است: اقدامات مجمع عمومی ونزوئلا شامل ارائه انواع لوایح براساس قانون اساسی نیست و کاملا پوچ و بیهوده است.  

دادگاه عالی ونزوئلا از زمان به دست گرفتن پارلمان توسط اپوزیسیون که به حکومت 17 ساله چپگراها پایان داد، اکثر لوایح ارائه شده توسط آنها را رد کرده است.

تنش میان مادورو و اپوزیسیون از زمان برگزاری راهپیمایی گسترده علیه دولت کاراکاس شدت گرفته است چراکه آنها به دنبال برکناری مادورو هستند و او را مقصر اصلی بحران مالی و اقتصادی در کشور می‌دانند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز