تبلیغات

هشدار ترکیه به اروپا درباره بی توجهی به اجرای طرح آزادی ویزا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه اتریشی "استاندارد"، "عمر سلیک"، وزیر امور اروپای ترکیه با تاکید بر اینکه مسئله آزادی ویزا برای شهروندان ترک هر چه سریع تر باید روشن شود اتحادیه اروپا را تهدید به عواقب بی توجهی به این مسئله کرده و گفت: اگر این مسئله هر چه سریع تر روشن نشود ترکیه اقدامات درباره بازگرداندن پناهندگان را در پیش می گیرد.

این در حالی است که عمر سلیک در دیدار وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا اطمینان داده بود که آنکارا به توافق پناهندگان با اروپا پایبند خواهد بود.

اتحادیه اروپا در قالب توافق پناهندگان و در ازای بازگرداندن پناهندگان غیر قانونی از یونان اجرای آزادی ویزا برای شهروندان ترک را به این کشور وعده داده بود. البته یکی از شروط مد نظر بروکسل برای اجرای این طرح، اصلاح قانون مبارزه با ترویسم ترکیه بود. ترکیه چنین تغییراتی در قانون مبارزه با تروریسم خود را رد می کند و از طرفی بر اجرای طرح آزادی ویزا تا ماه اکتبر تاکید دارد.

سلیک بر رد درخواست اتحادیه اروپا برای اصلاح قانون مبارزه با تروریسم کشورش تاکید کرده و گفت: چگونه ممکن است که ما قانون مبارزه با تروریسم خود را تغییر دهیم وقتی که از اتحادیه اروپا دفاع می کنیم.
وی همچنین خواستار پرداخت کمک های مالی وعده داده شده اتحادیه اروپا به کشورش برای غلبه بر بحران پناهندگان شد.

سلیک همچنین این انتقاد را به بسیاری کشورهای اروپایی وارد کرد که هیچ پناهنده ای را نمی پذیرند.

بر اساس توافق پناهندگان، ترکیه باید همه پناهندگانی که درخواست پناهندگی آن ها در یونان رد شده است را بازگرداند. اتحادیه اروپا نیز در ازای آن وعده کمک های مالی و آزادی ویزا برای شهروندان ترک را به این کشور داده است.

رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ترکیه نیز در پی تردیدهای ترکیه برای اجرای طرح آزادی ویزا چندی پیش تهدید کردند که از توافق پناهندگان با اروپا چشم پوشی می کنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز