تبلیغات

توافق صلح حزب اسلامی افغانستان بادولت نهایی وبه زودی اعلام می‌شود

یکی از اعضای سیاسی حزب اسلامی افغانستان که نخواست نامش فاش شود، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: حزب اسلامی افغانستان همچنان برخواسته های خود پابرجاست و تاکید بر این خواسته ها دارد.

این عضو بلند پایه حزب اسلامی از خواسته ای مشخص نام نبرد و گفت به محض نهایی شدن گفتگوها با شورای عالی صلح متن توافقنامه رسانه ای خواهد شد.

قبل از این سندی به نقل از محمد خان، معاون ریاست اجرایی و از اعضای حزب اسلامی منتشر شده بود که در آن امده بود که از پیش شرطهای اصلی حزب اسلامی، خروج نیروهای خارجی از کشور و سهم دادن به اعضای حزب در حکومت است.

بر اساس گزارش ها، قبل از این، پیش شرط های مطرح شده، مورد قبول سران حکومت وحدت ملی قرار نگرفت و به این دلیل توافقنامه نهایی نشد. 

این عضو بلند پایه حزب اسلامی همچنین گفت: آرزوی همه عدالت خواهان و مجاهدان خروج نیروهای خارجی از کشورشان است اما این جزء پیش شرط های حزب اسلامی نبوده است.

او افزود که خروج خارج نیروهای خارجی از کشور جزء اهداف حزب اسلامیاست ولی این کار با توجه به تفاهم و پیشرفت کشور باید صورت بگیرد.

او گفت: ما درصدد هستیم، با مصالحه، زمینه خروج خارجی ها از کشور را مهیا کنیم.

لازم به ذکر است که این عضو حزب اسلامی از رسیدن به توافق نهایی بسیار خوشبین است.

بر اساس گفته های وی، قرار بوده است که توافق نهایی ابتدای هفته جاری صورت بگیرد ولی سفر رئیس جمهورافغانستان و مشاور امنیت ملی وی به ازبکستان به دلیل مرگ اسلام کریم اف رئیس جمهوری آن کشور، گفتگوها به تعویق افتاد.

حزب اسلامی طی بیش از 15 سال اخیر همواره با حکومت در جنگ بود و بارها بر مواضع نیروهای خارجی در نقاط مختلف کشور حمله کرده بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز