تبلیغات

واردات خودروی بالای 2500‌ سی‌‌سی آزاد نشده است/از رای دیوان اشتباه برداشت شد

میثم رضایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه روز گذشته شاهد اعلام رأیی از سوی دیوان عدالت اداری بودیم که برداشت اشتباهی از آن صورت گرفته است، اظهار داشت: براساس رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری فقط خودروهایی که پیش از تصویب مصوبه دولت مبنی بر عدم ورود خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی.سی به گمرک رسیده‌ است می‌تواند مجوز ورود به کشور را دریافت کند.

وی  گفت:  براساس رأی دیوان آن دسته از واردکنندگانی که خودروهای خود را پیش ابلاغ این مصوبه وارد کرده و در گمرک قرار داشتند شکایاتی را برای ترخیص خودروها به دیوان مطرح کرده بودند که دیوان با بررسی این موضوع امکان ترخیص این خودروها را فراهم کرده است. رأی دیوان به هیچ عنوان به معنای لغو ممنوعیت واردات تمام خودروهای بالای 2500 سی سی نیست.

رئیس انجمن صفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو با بیان اینکه ما مطیع قوانین جاری کشور هستیم، افزود: برای شناسایی و جلوگیری از واردات خودروهای لوکس باید یک تیم کارشناسی تشکیل و در این خصوص تصمیم گیری و اظهار نظر کند.

 وی افزود: میزان حجم موتور و یا قیمت خودروهای وارداتی نمی‌تواند معیار مناسبی برای شناسایی و جلوگیری از واردات خودروهای لوکس باشد.

رضایی تصریح کرد: پیرو دستور مقام معظم رهبری برای مقابله با اشرافی‌گری و تجمل گرایی که از آن به مستی اشرافی گری یاد کردند، باید تصمیم کارشناسی و معقولانه ای برای جلوگیری از ورود خودروهای لوکس اتخاذ شود.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، با ذکر مثال هایی معیار حجم موتور 2500 سی.سی و همچنین پیشنهاد قیمت تا 100 هزار دلار را نقد کرد و افزود: متاسفانه از شهریور 93 تاکنون که خودروهای بالای حجم 2500 سی.سی لوکس محسوب می شود و واردات آن ممنوع است شاهد ورود پورشه ماکان، بنز های ای 250 و ای300 ، ب.ام.و 528 و X4 با حجم هایی زیر 2500 سی.سی و ب.ام.و آی.٨ با 2000 سی.سی حجم موتور بودیم که متاسفانه باید بگویم همگی لوکس هستند!

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز