تبلیغات

تعدادی از اعضای شورای انقلاب فرهنگی سالهاست موضعی اتخاذ نکرده‌اند/برخی با دزدی زیاد «ذخیره انقلاب» می‌شوند

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در دوره «عمار انقلاب 2» به بررسی اصول اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل بقای انقلاب اسلامی پرداخت.

وی افزود: جمهوری اسلامی بدون داشتن یک اقتصاد سالم و عادلانه باقی نخواهد ماند. اگر پای ما در عرصه اقتصادی بلغزد، چشم‌مان دائم به نظام سرمایه‌داری دوخته شده و فکرمان مدام درگیر رفع تحریمها باشد، با مشکلات بسیار زیادی رو به رو خواهیم شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، اضافه کرد: در حوزه اقتصاد با مصوبات خوب و متعددی رو به رو هستیم، اما آن­چه وجود ندارد، عمل جدی و اساسی است. دانشجویان موظف هستند با مطالبه‌گری خود، مقدمات عملی شدن این مصوبات را فراهم کنند.

رحیم‌پور ازغدی، ایجاد رقابت سالم اقتصادی و تولید محصولات با توجه به مزیت مناطق کشور را یکی از اصول مهم اقتصاد مقاومتی دانست.

وی هدفمندسازی یارانه‌ها را در راستای کمک به فقرا و گسترش تولید، امری ضروری دانست و اظهار کرد: مسئولین از وجود نداشتن اطلاعات دقیق و شفاف در حوزه اقتصاد در جهت هدف­مند کردن یارانه‌ها گله می‌کنند. این مسئولین به جای گله‌کردن پاسخ­گو باشند که برای به دست آوردن این اطلاعات چه اقدام موثری انجام داده‌اند؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر عدم پیگیری دلسوزانه هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: این روزها یارانه‌ها، هم دادنش و هم ندادنش به یک بحث انتخاباتی تبدیل شده است.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به روایات متعدد در بحث شفافیت اقتصادی، تصریح کرد: شفافیت باعث می‌شود جامعه اسلامی به مشکلی مانند فیشهای حقوقی نجومی دچار نشود.

وی افزود: باید از تخلفاتی که در حوزه مسائل مالی در سه قوه رخ می‌دهد و بعد، مسئولین نظارتی از آنها ابراز بی اطلاعی می‌کنند، خجالت بکشیم. ما در این کشور مسئولانی داریم که حتی از یک خودکار بیت‌المال هم برای نوشتن شخصی استفاده نمی‌کنند، ولی افرادی هم وجود دارند که با وجود دزدیهای فراوان باز هم جزو ذخایر نظام معرفی می‌شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش به انتقاد از برخی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی پرداخت و گفت: تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی افراد بسیار مؤدبی هستند، این افراد به قدری مؤدب هستند که در تمامی این سالها هیچ حرفی نزده‌اند و هیچ موضعی اخذ نکرده‌اند.

رحیم‌پور ازغدی، گفت: این اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فکر می‌کنند نفس حضور مبارکشان در شورا موضوعیت دارد، این عده هیچ اقدامی در شورا انجام نمی‌دهند و وارد هیچ بحثی نمی‌شوند، مبادا شأنشان مورد خدشه واقع شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز