تبلیغات

بازگشت از سفرها به اول و دوم مهر مصادف نشود / 4 شماره مهم برای مسافران

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنمی، سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد: با عنایت به اعلام وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس سراسر کشور در روز شنبه سوم مهرماه وهمچنین فعالیت سایر مراکز دانشگاهی؛ لذا به  عموم هموطنان که از فرصت تعطیلات تابستان برای  سفرهای زیارتی و سیاحتی بهره مند شده اند توصیه می‌شود؛ زمان بازگشت سفر خود را به گونه ای مدیریت کنند که بازگشت آنان با روزهای اول و دوم مهرماه مصادف نشود.

1- به تمامی مسافران و گردشگران توصیه می گردد با عنایت به اینکه 22 و 30 شهریور ماه تعطیل رسمی می باشد، اصلح است بازگشت خود را به گونه ای مدیریت کنند تا در روزهای پایانی هفته آخر به شهرهای خود عزیمت کرده و روزهای آغازین هفته آینده را به فراهم کردن مقدمات  جهت آغاز با نشاط سال تحصیلی فرزندان خود اختصاص دهند.

2- به مسافران ، گردشگران و زائران گرامی توصیه می شود در مسیر بازگشت ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک های احتمالی؛ نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری بعمل آورده و از توقف های غیرضروری در حاشیه جاده‌ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود خودداری کنند.

3- همچنین لازم است ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها و تمامی دستگاه‌های عضو ستاد ضمن آماده باش کامل در روزهای پایانی شهریور ماه ؛ نسبت به  ارائه خدمات مناسب سفر و  اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران و زائران، اقدامات پیشگیرانه  لازم را معمول داشته و با استقرار در اماکن پر ازدحام مسافران و در مبادی ورودی و خروجی شهرها نسبت به مدیریت سفرهای بازگشت هموطنان اقدام کنند.

4- به مسافران، گردشگران و زائران گرامی توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات راه‌های کشور با شماره 141 سازمان راهداری یا شماره 120 راهور ناجا و برای کسب اطلاعات  از وضعیت جوی و آب هوایی مسیر سفر با شماره 134 سازمان هواشناسی تماس حاصل کنند و با کسب اطلاعات کافی سفری ایمن و با آرامش را برای خود و خانواده برنامه ریزی کنند.

5- هموطنان می‌توانند قبل از شروع سفر و یا حین سفر اطلاعات مورد نیاز خود را در خصوص هر کدام از جزئیات سفر از طریق سامانه ملی اطلاعات گردشگری به شماره 09629 اخذ کنند. همچنین اگر پیشنهاد و یا شکایتی از بخش‌های خدمات سفر داشته باشند نیز با شماره مذکور تماس گرفته و با ارائه نقطه نظرات خود ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر را در برنامه ریزی های آتی یاری کنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز