تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

محدودیت‌ مالکیت در تعاونی‌های سهامی عام برای انجام معاملات برداشته شد

95/06/17 - 12:46

شماره: 13950617000701

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/VXH9Y8 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست رونمایی از اساسنامه جدید تعاونی‌های سهامی عام که در اتاق تعاون ایران برگزار شد از رفع محدودیت‌ها برای درصد مالکیت شرکت‌های حقوقی در تعاونی‌ها خبر داد و گفت: از این پس امکان ارتقای تعاونی‌ها در بازارهای برتر بورس وجود دارد.

خبرگزاری فارس: محدودیت‌ مالکیت در تعاونی‌های سهامی عام برای انجام معاملات برداشته شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست رونمایی از اساسنامه جدید تعاونی‌های سهامی عام برای تسهیل ورود به بازار سهام اظهار داشت: بخش تعاون کشور برای مردمی کردن اقتصاد و افزایش مشارکت مردمی نقش موثر دارد و مزیت‌های فراوانی برای ایجاد فضای سالم کسب و کار فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه در دنیا هم شرکت‌های تعاونی در تمام رشته‌های صنعتی، خدماتی، کشاورزی و تجارت فعالیت‌‌های جدی دارند، گفت: با اساسنامه جدید تعاونی‌های سهامی عام، مشکلات و محدودیت‌های پذیرش تعاونی‌ها در بازارهای اصلی سهام برداشته شده و شاهد معاملات پررونق آنان در آینده خواهیم بود.

محمدی خاطرنشان کرد: ورود تعاونی‌های سهامی عام مقدمه‌ای برای ورود سایر شرکت‌های تعاونی به بازار سهام خواهد بود و سازمان بورس نیز هر نوع همکاری و کمکی برای ارتقای بخش تعاون در اقتصاد کشور با ابزارهای جدید تأمین مالی خواهد کرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به شرکت‌های حقوقی و حقیقی بر اساس میزان سهام مالک تعاونی‌های سهامی عام خواهند بود و محدودیت‌های گذشته درباره تعداد اعضا به دفتر مالکیت برداشته شده است و در این باره سقفی برای مالکیت شرکت‌های حقوقی و حقیقی در دارایی‌هایشان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با این اقدام جدید، نقدشوندگی شرکت های تعاونی افزایش یافته چرا که یکی از رسالت‌های سازمان بورس و شرکت‌ها ایجاد شرایط و زمینه‌های نقد شوندگی شرکت ها در بازار است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه و نقش جدی آنان در افزایش تأمین مالی، شاهد افزایش توان و کارایی اقتصاد کشور باشیم؛ که در این باره با شناختی که از آقای عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران داریم، تعاونی‌ها از خوش‌نامی این تشکل وارد بازارهای سهام خواهند شد تا تأمین مالی به اشکال مختلف صورت پذیرد.

انتهای پیام/آ

http://fna.ir/VXH9Y8

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز