تبلیغات

توافق النصره و سوریه برای تبادل 170 زندانی با اجساد خلبانان روس

توافق النصره و سوریه برای تبادل 170 زندانی با اجساد خلبانان روس

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، میشل شماس، عضو "هیئت دفاع از زندانیان آزادی بیان" در سوریه حتی از خروج گروه اول بازداشت شدگان در زندان عدرا که شمال 50 بازداشتی است خبر داد و گفت که سری دوم که شامل 120 تن دیگر است بعدا آزاد خواهند شد.

آنگونه که مخالفان سوری می‌گویند در میان سری اول زن یا کودک وجود ندارد و تمامی بازداشت شدگانی که آزاد شده‌اند متهم به انجام اقدامات تروریستی بوده‌اند.

این حقوقدان سوری گفت: مذاکرات محرمانه‌ای میان مخالفانی که به اجساد خلبانان روسی دست یافته‌اند و مذاکره کنندگان روس همچنان در جریان است و به نظر می‌رسد که دو طرف به توافق نهایی برای آزادی 170 بازداشتی دست یافته‌اند.

وی گفت: کسانی که طبق این توافق آزاد خواهند شد روز گذشته به "دادگاه رسیدگی به امور تروریستی" احضار و به آن‌ها ابلاغ شد که آزاد می‌شوند.

به گفته منبع مذکور، تعداد کسانی که به اتهام اقدامات تروریستی در سوریه بازداشت شده‌اند از 30 هزار تن بیشتر است که حدود شش هزار تن از آن‌ها در زندان عدرا در حومه دمشق و همین تعداد نیز در زندان صیدنایا هستند.

منابع سوری می‌گویند اجساد سه خلبان روس که بالگرد آنها پیشتر به دست شورشیان در حومه حلب سرنگون شد، در دست گروهی مسلح وابسته به جریان تروریستی فتح الشام (النصره) قرار دارد.

52310

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز