تبلیغات

دادگاه «کیارستمی» ۲۸ شهریور برگزار می شود/ پسر متوفی وکیل گرفت

دکتر ایرج خسرونیا در گفتگو با خبرنگار مهر، به زمان برگزاری دادگاه صدور حکم پرونده پزشکی مرحوم عباس کیارستمی اشاره کرد و گفت: با توجه به مسافرت پسر کیارستمی به عنوان شاکی پرونده، زمان برگزاری دادگاه به ۲۸ شهریور ۹۵ موکول شده است.

وی با عنوان این مطلب که پسر کیارستمی در پرونده فوت پدرش شاکی شده است، افزود: پسر کیارستمی با گرفتن وکیل، نسبت به علت فوت پدرش شاکی است و باید در دادگاه نظام پزشکی حاضر شود.

خسرونیا با تاکید بر حضور سه گروه در دادگاه ۲۸ شهریور، گفت: سه گروه پزشکان، شاکیان و افراد مطلع در این دادگاه حاضر خواهند شد.

رئیس هیئت بدوی سازمان نظام پزشکی با اشاره به گزارش کمیسیون بررسی پرونده پزشکی کیارستمی، افزود: رای دادگاه بر اساس گزارش های این کمیسیون و اظهارات شاکیان و وکلای مربوطه خواهد بود.

خسرونیا در پاسخ به این سئوال که دادگاه ۲۸ شهریور می تواند آخرین دادگاه پرونده رسیدگی به فوت کیارستمی باشد، گفت: اگر نسبت به حکم صادره دادگاه اعتراض از سوی طرفین صورت بگیرد، حکم صادر به دادگاه تجدید نظر می رود. در غیر این صورت، حکم دادگاه اجرا می شود.

این در حالی است که چندی قبل، دکتر علی فتاحی معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان داشته بود که تیم ۳۰ نفره کارشناسی در ۲۰ محور پرونده پزشکی کیارستمی را مورد بررسی قرار دادند که در ۱۶ محور تیم درمانی تبرئه شدند ولی در چهار محور قصور پزشکی متوجه تیم درمان است.

به گفته وی، دو محور مربوط به مسئله درمانی و ۲ محور نیز مربوط به مسائل انتظامی و اخلاقی در پرونده پزشکی کیارستمی است.

عباس کیارستمی کارگردان نام آشنای کشورمان، پس از یک دوره بیماری و انجام معالجات در ایران و فرانسه، ۱۴ تیر ۹۵ در کشور فرانسه درگذشت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز