تبلیغات

50 میلیون کودک در جهان آواره هستند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،صندوق کودکان سازمان ملل متحد از بی‌خانمانی‌شدن حدود 50 میلیون کودک در سراسر جهان خبر داد.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، یونیسف در گزارشی تحت عنوان «بی‌خانمانی؛ بحران رو به رشد کودکان پناهجو و مهاجر» می‌نویسد:"این کودکان به دلیل جنگ، خشونت و یا آزار و اذیت مجبور شده‌اند کشورهای خود را ترک کنند و آواره شوند".

«آنتونی لیک»، مدیر اجرایی یونیسف، امروز(چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: این کودکان به دلیل درگیری‌های خشونت آمیز یا آزار و اذیت ناچار از کشور خود آواره شده‌اند.

لِیک افزود:"تصاویر فراموش نشدنی کودکانی مانند آیلان کردی، پسر سه سال سوری که آب، جسدش را در سپتامبر سال گذشته به یکی از سواحل ترکیه آورده بود، جهان را شوکه کرد".

مدیر اجرایی یونیسف  با اشاره به مرگ تکان‌دهنده «آیلان کردی»تصریح کرد آیلان نمونه‌ای از میلیون‌ها کودک آواره در سراسر جهان است که به کمک نیاز دارند.

لِیک  گفت:"هر تصویر از پناهجویان،دختر یا پسر میلیون‌ها کودکی را نمایندگی می‌کند که در معرض خطر قرار دارند و باید دلسوزی ما برای هر کدام از این کودکان با عمل برای همه آنها همراه شود".

درخواست یونیسف برای رفتار شفقت‌آمیز با پناهجویان در حالی است که برخی کشورهای اروپایی سرنوشت آنان را نادیده گرفته‌اند و یا عملاً به مقابله با پناهجویان می‌پردازند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز