تبلیغات

مسمومیت غذایی مشکوک حجاج عراقی درعربستان

 سایت های خبری 'الحره حدث'، 'ویکیلیکس عراق'، 'الغد پرس' و چند سایت خبری دیگر عراق در گزارش های جداگانه با اشاره به ویدئوهایی که از مسمومیت حجاج عراقی در مکه مکرمه منتشر شده است، افزودند که ویدئوها نشان می دهند که به دلیل سوء خدمات ارائه شده و کیفیت پایین غذایی که به حجاج عراقی از سوی سعودی ها داده شده، حجاج عراقی مسموم شده اند.

این سایت ها و رسانه های عراقی اضافه کرده اند که غذایی که سعودی ها به حجاج عراقی داده اند، آنها تاکنون مشابه آن را در عراق ندیده اند، زیرا رنگ گوشت مصرفی به سیاهی می زند و برای همین بسیاری از حجاج عراقی ناچار شدند آن را به سطل زباله بیندازند.
یکی از حجاج به نام 'حیدر قطب' در این برش ویدئویی می گوید که 'غذا بسیار بد است و هرگز به عمرش ندیده است که گوشت سیاه رنگ باشد' و سپس خطاب به مسوولان بعثه حج عراق گفته است که 'آیا مسوولان عراقی چنین غذایی را حاضرند مصرف کنند.'
'عبدالرسول الاسدی' دیگر زایر عراقی نیز گفته است که 'از زمان ورود به مکه مکرمه تا به امروز از سوء تغذیه و غذایی که قابل مصرف نیست رنج می بریم' و تاکید کرده که 'اغلب حجاج دچار مسمومیت غذایی شده اند.'

در این ویدئو، حجاج عراقی از مسوولان عراقی خواسته اند تا برای ارائه خدمات مناسب به حجاج مداخله کنند و از مسمومیت غذایی بیشتر حجاج عراقی جلوگیری به عمل آوردند.

ناتوانی اجرای مناسک حج از سوی آل سعود سال هاست که ادامه دارد و تنها چیزی که برای سران سعودی اهمیت ندارد جان حجاج است.

سال گذشته در دوم مهرماه 1394 و در روز عید سعید قربان فاجعه ای انسانی در مناسک حج رخ داد که در آن هزاران حاجی مسلمان، لبیک گویان به آسمان پر کشیدند که در میان آنها، نزدیک به 500 تن از شهدا از حجاج ایرانی بودند. بررسی ها نشان می دهد این فاجعه، مرگبارترین حادثه در تاریخ حج ابراهیمی است.

52310

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز