تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

استفاده از افراد غیر کارشناس دلیل بروز مشکلات تعاونی است

به گزارش خبرنگار مهر،محمدعلی افشانی ظهر چهارشنبه در یازدهمین جشنواره تقدیر از تعاونی های برتر فارس، گفت: ارزیابی تعاونی ها باید از روز نخست فعالیت انجام شود نه از زمانی که آنها دچار مشکل می شوند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی در تعداد زیادی از تعاونی های موجود ناشی از ایجاد تعاونی بدون کار کارشناسی است و در این فرآیند، عده ای عضو هیئت مدیره و مدیرعامل می شوند که نه اطلاعات و نه تخصصی در این زمینه دارند و در برخی موارد، از یک خانواده هستند.

استاندار فارس تصریح کرد: البته گسترش فعالیت جمعی در قالب تعاونی ها در جامعه ما که علاقه مردم بیشتر به کارهای فردی است، کار دشواری است کار جمعی به نوعی تمرین مشارکت و اجتماعی بودن است که تحقق آن به کمک شبکه اینترنت و فناوری ارتباطات، ساده تر و راحت تر از گذشته شده است.

افشانی یادآور شد: انتظار است شرکت های تعاونی که واحدهای تولیدی مشکل دار و یا طرح های در دست احداث با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد دارند، برای بهره گیری از این فرصت اعطای تسهیلات گام های لازم را بردارند.

استاندار فارس تاکید کرد: برخی واحدهایی که اقدام در زمینه دریافت تسهیلات رونق تولید را به انتظار درنظرگرفته شدن یارانه تسهیلات به عقب می اندازند توجه داشته باشند که پرداخت یارانه تسهیلات مدنظر نیست و شرکت ها نباید معطل این موضوع بمانند و درخواست های خود را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: فعالان عرصه تعاون توجه داشته باشند که مهمترین شاخصه سرمایه اجتماعی برای فعالیت آنها، ایجاد اعتماد است. اگر تعاونی ها به شکل صحیح فعالیت کنند و نتایج ملموسی داشته باشند، اعتماد ایجاد می شود در غیراین صورت، اعتماد به تعاونی ها در جامعه کمتر و سرمایه اجتماعی بخش تعاون آسیب می بیند.

استاندار فارس تاکید کرد: ایجاد مشاغل خانگی در جامعه امروز ما که با مشکلاتی در زمینه اشتغال به ویژه اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها روبرو است، ضروری است و البته زمینه آن نیز فراهم است.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم از تعاونی های برتر استانی و اتحادیه های برتر ملی نیز تقدیر شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز