تبلیغات

تهدید پناهجویان افغانستانی ساکن «پیشاور» توسط حزب اسلامی حکمتیار

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، به نقل از روزنامه «سرخط»، حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار به افغانستانی‌های ساکن در منطقه «شمشتو» در شهر پیشاور پاکستان هشدار داده است که به افغانستان نباید بازگردند.

بر اساس این گزارش، افراد حزب اسلامی با تهدید پناهجویان افغان گفته‌اند که در صورت بازگشت به افغانستان اموال آنها باید توسط این حزب ضبط شوند.

اعضای حزب اسلامی با این دلیل به افغانهای پیشاور هشدار داده‌اند که در کابل شهرکی می‌سازند و به اتفاق پناهجویان افغان در پیشاور به افغانستان باز خواهند گشت.

گزارش این روزنامه می‌افزاید که حکمتیار با گردآوری پناهجویان افغان سعی می‌کند تا از دولت کابل امتیاز بیشتری را دریافت کند و ساخت شهرک احتمالی نیز در راستای اهداف این حزب است.

این در حالی است که بازگشت پناهجویان افغان بدلیل فشارهای پاکستان بویژه از ایالت «خیبرپختونخوا» به افغانستان افزایش یافته است.

پناهجویان افغان بارها به رسانه‌ها گفته‌اند که بدلیل آزار فراوان توسط پلیس پاکستان مجبور به بازگشت به افغانستان شده‌اند.

این پناهجویان که از پیشاور به افغانستان بازگشته‌اند به رسانه‌ها گفته‌اند که حزب اسلامی حکمتیار از آنها می‌خواست تا به افغانستان بازنگردند و پس از ایجاد شهرکی به همراه اعضای این حزب به کابل اسکان یابند.

از سوی دیگر دولت پاکستان نیز اعلام کرده است که کسی نباید منازل پناهجویان افغان را خریداری کند و یا در عوض مبلغ ناچیزی دارایی‌های آنها را بخرد.

این فشارها بر پناهجویان افغان در پاکستان در حالی صورت گرفته است که دولت کابل برای حل مشکلات آنها در افغانستان و پاکستان انجام نداده است.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز