تبلیغات

هشدار مدافعین مرزهای ایران به ناوهای امریکا امر طبیعی است

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا‌»، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار رئیس مجلس ملی فرانسه که صبح امروز (چهارشنبه) در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش نمایندگان کنگره آمریکا برای تصویب طرحی در خصوص اخذ غرامت بالای 55 میلیارد دلاری در خصوص موضوع تروریست از ایران، اظهار داشت: نظر جمهوری اسلامی را مسئولین ذیربط مانند مجلس، دولت و شورای عالی امنیت ملی خواهند داد.

وی ادامه داد: بنده به عنوان یک کارشناس می‌گویم این نوع حرکتها کم کم به یک کارهای سبک،‌بی وزن و بی مقداری تبدیل شده است وگرنه نشستن و علیه ملتهای دیگر تصمیم گرفتن هیچ ضمانت اجرایی ندارد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دولتی نیست که دست روی دست بگذارد تا آنان هرچه تصمیم گرفتند را اجرا کنند گفت: امریکایی‌ها توان اعمال این تصمیمات نابخردانه را ندارند. حال هرچه می‌خواهند تصمیم بگیرند.

ولایتی ادامه داد: این تصمیمات بی خردانه و بی پایه چیزی جز تبلیغات منفی علیه ایران نیست البته تکرار آن به یک ضد تبلیغ علیه خود آنان تبدیل می‌شود.  اینان با وجه و یا بی وجه دور هم جمع می‌شوند و مصوبه‌ای می‌گذارند آنهم در جایی که مصوبه آنان نفوذی ندارد.

وی افزود: زیرا اگر غیر این باشد دنیا به جنگلی تبدیل می‌شود که قانون این جنگل را امریکایی‌ها می‌نویسند درحالی که این گونه نیست. رفتار مقامات چین با بالاترین مقام امریکا را مشاهده کردید چینی‌ها قصد داشتند به آنان بگویند که در محدوده قلمرو امریکا نیستند و بزرگترین تحقیر را به آنان روا داشتند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام رفتارهای امریکا را رفتارهای سبکی عنوان کرد و گفت: به لحاظ سیاسی وزن امریکایی‌ها را در صحنه بین المللی پایین می‌آورد و تاکنون نیز پایین آورده، پس از فروپاشی دنیای دو قطبی بوش پدر گفت از این به بعد دنیا یک قطبی است و در راس آن امریکا قرار دارد زمان گذشت و نشان داد که امریکا چنین قدرتی ندارد. در افغانستان،‌عراق و اکنون در سوریه و اخیرا در ترکیه شکست خورد.

ولایتی با بیان اینکه ما به هیچ وجه نگران این اقدامات امریکا نیستیم چون ایران یک کشور مقتدر است گفت: امریکایی‌ها این تصمیمات نابخردانه و عجولانه‌ای را که می‌گیرند صرفا برای تبلیغات است چون قدرت تفویض این تصمیمات را ندارند و آنچه که منافع جمهوری اسلامی ایران اقتضا می‌کند ما به آن عمل می‌کنیم.

وی در خصوص سوالی مبنی بر دلایل افزایش هشدار ناوهای ایرانی به ناوهای آمریکایی در تنگه هرمز گفت: این یک امر استثنا نیست بلکه عادی و طبیعی است که نیروهای دفاعی ما از حریم جمهوری اسلامی دفاع کنند حال متجاوز می‌خواهد آمریکا باشد یا غیر امریکا.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: هر ناوی متعلق به هر کشوری باشد اگر بخواهد به حریم ایران تجاوز کند طبیعتا با مدافعین مرزهای ما مواجه می‌شود و این یک امر طبیعی و روزمره است.

ولایتی پیرامون اقدام‌های حقوقی وزارت خارجه برای احقاق حقوق خانواده شهدای فاجعه منا گفت: در این خصوص راههای متعددی وجود دارد که مراجعه به مراجع حقوقی بین المللی می‌تواند بخشی از اقداماتی باشد که صورت می‌گیرد. باید هرچه سریعتر این کار اجرا کرد.

وی تصریح کرد:وزارت خارجه به دنبال این کار است و حقوق خانواده شهدایی که در این راه با بی لیاقتی و حتی تعمد ماموران حکومتی سعودی به شهادت رسیدند برخورد می‌کند و یقینا در این راه سعودی‌ها از کاری که کردند پشیمان خواهند شد.

عضو کمیته در پایان از برگزاری نشست  در جلسه عصر امروز خبرداد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز