تبلیغات

پناه به ارتفاعات تنها راه فرار از گرمای ۴۵ درجه در هرمزگان

ساعت: 14:39 منتشر شده در مورخ: 1395/06/17 شناسه خبر: 888953

بسیار از مردم غرب هرمزگان برای فرار از گرمای شدید هوا در فصل تابستان اوقات فراغت خود را در اتفاعات که از آب و هوای نیمه خنکی برخوردار است می‌گذرانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز ارتفاعات هرمزگان در فصل تابستان میزبان هزاران گردشگری است که به دنبال آب و هوای معتدل هستند و فرصت مسافرت به مناطق دیگر کشور را ندارند. قرار گرفتن رشته‌ کوه‌های زاگرس در بخشی از هرمزگان باعث شده بسیاری از شهرستان‌های مرکزی و غربی هرمزگان از قله‌های نسبتاً قابل قبولی برخوردار باشد تا جایی که ارتفاعات کوه «گنو» و «انوه» در فصل زمستان بیشتر بارش‌ها به صورت برف می‌باشد و دیگر قله‌ها و ارتفاعات از خنکی قابل قبولی حتی در فصل تابستان نیز برخوردار هستند. غربی‌ترین نقطه هرمزگان یعنی پارسیان با بهره‌مندی از ارتفاعاتی به نام «سرکوه شنبه» شبها میزبان گردشگرانی از استان‌های هرمزگان، فارس و بوشهر است تا در کنار نسیم خنک طبیعی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری منطقه نیز استفاده کنند. این ارتفاعات در منطقه‌ای بین شهرستان پارسیان در استان هرمزگان و شهرستان‌های مهر و لامرد در استان فارس قرار دارد.

تخریب بخشی از زیستگاه‌های طبیعی، قطع درختان جنگلی و آلوده کرده منابع آب عشایر از جمله مهمترین مشکلاتی است که گردشگران به وجود می‌آورند.

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز