تبلیغات

فرانسه از ایران، الجزایر و اسپانیا جاسوسی کرده است

ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1395/06/17 شناسه خبر: 888497

یکی از مسئولان سابق دستگاه اطلاعات فرانسه از جاسوسی این کشور از سال 2009 به کمک نرم افزارهای رایانه ای از کشورهایی چون ایران، الجزایر و اسپانیا پرده برداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "مطاف24"، روزنامه "الوئام" عربستان نوشت: "برنار باربی" یکی از مسئولان سابق دستگاه اطلاعات فرانسه از جاسوسی این کشور از سال 2009 به کمک نرم افزارهای رایانه ای از کشورهایی چون ایران، الجزایر و اسپانیا پرده برداشت.
طبق گزارش روزنامه "لوموند" فرانسه، این کشور به کمک یک نرم افزار رایانه ای به نام "بابار" برای به دست آوردن اطلاعات مهم از کشورها جاسوسی می کرد.
این روزنامه به نقل از برنار باربی در دیدار وی با دانشجویان دانشکده مهندسی "سنترال سوبیلیک" نوشت: این عملیات به کمک یک ویروس انجام می شد. بعدها دستگاه اطلاعاتی کانادا آن را رصد کرد. دولت فرانسه در امنیت خارجی تجربه کافی برای انجام عملیات جاسوسی الکترونیک را دارد.
از نرم افزار "بابار" برای جاسوسی در کشورهایی چون الجزایر، ایران، اسپانیا، یونان و کشورهای آفریقایی چون ساحل عاج استفاده می شد. مسئول این عملیات نیز در سال 2014 و در مصاحبه با روزنامه لوموند از برنامه جاسوسی فرانسه خبر داد که الجزایر و تعدادی دیگر از کشورها را شامل می شود.
انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز