تبلیغات

فرستاده هسته‌ای کره شمالی در چین

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز چهارشنبه نوشت: در حالی‌که چین پشتیبانی خود از توبیخ تازه کره شمالی توسط سازمان ملل اعلام کرد، یک دیپلمات ارشد کره شمالی دست‌ اندر کار گفت‌وگوهای متوقف شده برای پایان دادن به برنامه هسته‌ای این کشور، از چین دیدار کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز پس از این‌که کره شمالی روز دوشنبه آزمایش پرتاب موشک بالستیک را انجام داد، شورای امنیت سازمان ملل این اقدام را محکوم کرد. چین متحد اصلی دیپلماتیک کره شمالی منزوی، به این انتقادات پیوست.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از منابع آشنا به وضعیت کره شمالی نوشت: چوئه سون هویی دیپلمات کره شمالی روز سه‌شنبه همراه با مترجمش به پکن وارد شد.

خبرگزاری یونهاپ دلیل این سفر یا افرادی که او قرار است با آن‌ها ملاقات داشته باشد را مشخص نکرد.

طبق اعلام کره جنوبی چوئه معاون مدیر کل دفتر امور ایالات متحده در وزارت خارجه کره شمالی است.

او معاون رئیس تیم مذاکره‌کننده مذاکرات موسوم به گفت‌وگوهای 6 کشور بود که به میزبانی چین با حضور دو کره، ژاپن، روسیه و ایالات متحده با هدف ترغیب کره شمالی برای کنار گذاشتن اهداف هسته‌ای کره شمالی برگزار شد، اما این گفت‌وگوها از سال 2008 متوقف شده است.

چوئه در ماه ژوئن برای شرکت در اجلاسی با حضور نمایندگانی از ایالات متحده و کره جنوبی از پکن دیدار کرد، اما گزارش نشده که گفت‌وگویی در سطح دولتی برگزار شده باشد.

هوا چون یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به پرسشی درباره دیدار اخیر این دیپلمات در نشست خبری روزانه‌اش گفت که هیچ اطلاعی در این زمینه ندارد.

شی جینپینگ رئیس‌جمهور چین در گفت‌وگو پارک گئون های، رئیس‌جمهور کره جنوبی در حاشیه اجلاس گروه 20 در شهر هانگژو چین روز دوشنبه بار دیگر بر تعهد این کشور در خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره تاکید کرد.

پس از چهارمین آزمایش هسته‌ای در ماه ژانویه و پرتاب موشک‌های دور برد در ماه فوریه که تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تر شورای امنیت سازمان ملل را به همراه داشت، کره شمالی منزوی‌تر شده است. کره شمالی با پرتاب موشک‌های بیش تر با این تحریم‌ها مقابله کرده است.

چین در ماه مارس برنامه موشکی و هسته‌ای کره شمالی را محکوم و از قطع‌نامه‌های شورای امنیت حمایت کرد.

در حالی‌که چین میزبان اجلاس گروه 20 بود، کره شمالی روز دوشنبه سه موشک بالستیک به بیرون از سواحل شرقی‌اش پرتاب کرد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز