تبلیغات

استقلال شبکه زیرساخت ایران برای اتصال به شبکه جهانی بیشتر شد

شرکت ارتباطات زیرساخت ایران و شرکت DE-CIX آلمان با یکدیگر تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش ایسنا، شرکت DE-CIX به عنوان شرکت Peering  که در فرانکفورت مستقر است و تبادل ترافیک 750 اپراتور دنیا را از 70 کشور برقرار می کند.

با امضـای این تفاهـم نامه همکـاری شرکت ارتـباطات زیرساخـت نیز با اتـصال به این مرکـز به ایـن شـبکه می پیوندد و  از این پس می تواند با هر یک از این اپراتورها مستقیماً و بدون واسطه ارتباط برقرار کند و استقلال شبکه زیرساخت برای اتصال به شبکه جهانی بیشتر می شود.

بر این اساس بیش از این  شرکت ارتباطات زیرساخت برای ارتباط با دیگر اپراتورهای جهان باید از طریق کشورهای همسایه متصل می شد اما از این  پس بدون نیاز به طرف سوم ارتباط ما با هر یک از این 750 اپراتور مستقیماً برقرار می شود که نقش قابل توجهی در افزایش کیفیت ارتباطات کشور خواهد داشت.

این ارتباط مستقیم سبب کاهش در تاخیر انتقال داده ها می شود که در نهایت کیفیت خدمات ما و رضایت مشتریان افزایش می یابد  که در مجموع استقلال و پایداری شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش می یابد و از سوی دیگر این امکان را برای تبدیل ایران به هاب منطقه و ارائه سرویس به اپراتورهای منطقه فراهم می کند.

به این ترتیب تبادل مستقیم با اپراتورها جایگزین مدل سابق خواهد شد و هزینه ها در حوزه اینترنت کاهش و کیفیت ارتقاء می یابد.

ارائه دهندگان محتوای در داخل  نیز مراکز داده  خود رابه داخل منتقل می کنند به این صورت که سایت اصلی خود را اینجا داشته باشند  و محتوای خود را نیز به کاربر بین الملل ارائه دهند  سبب خواهد شد سرویس‌های ایران در دیگر مناطق جهان بازار پیدا کنند و هم سایر ارائه دهندگان سرویس نیز در ایران بازار خود را به دست آورند.

ظرف سه ماه آینده این پلت فورم در تهران ارائه می شود.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز