تبلیغات

برخی میدان داران انقلاب با گذر زمان تغییر ماهیت داده‌اند/ اسرائیل و آمریکا مانند گوشت و استخوانی جدایی ناپذیر هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گوهرشادنیوز، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع بسجیان مشهد تصریح کرد: با یک نگاه به انقلاب اسلامی و موقعیت زمانی آن متوجه می شویم که یکی از سرنوشت ساز ترین رویدادها و ایام انقلاب شکوهمند را پیش رو داریم.

کریمی قدوسی با بیان اینکه میدان داران پرتوان و با انگیزه بدنه پیروزی انقلاب اسلامی امروزه قریب به 37 سال بر عمر آنها افزوده شده است، اذعان داشت: جوانان 30 ساله پا رکاب امام خمینی (ره)، امروز تقریباً 60 ساله اند بسیاری هم چون حبیب ابن مظاهر در میدان حاضر بوده و  پایمردی شان به سان جوانان زبانزد است.

نماینده مردم مشهد برخی از میدان داران انقلاب سال 57 را چنین توصیف کرد: شاید طبیعی باشد که بخش زیادی از میدان داران انقلاب خسته شده، تغییر ماهیت داده، در تحلیل شان تغییر ایجاد شده یا نا امید شده باشند لذا ممکن است با این دلایل و انگیزه ها کار دست انقلاب داده و برای ادامه انقلاب اسلامی مشکل ساز شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلابیون جوان زمان پیامبر(ص) در زمان امام علی (ع) سی سال از انقلابشان گذشته بود، اذعان داشت: در زمان حضرت امیرالمؤمنین (ع) عده ای کنار کشیده، از صحنه انقلاب خارج شده، دچار استحاله فکری و فرهنگی شدند، انقلابیون پشیمان نسبت به گذشته، جمعی دچار تفرقه فکری شده، باند و حزب راه انداخته و کانون های مبارزه علیه حق از درون جبهه حق را شکل داده بودند.

وی وضعیت امروز کشور ما را به عصر امیرالمومنین (ع)تشبیه کرد، اظهار کرد: تفاوتی دلگرم کننده بین زمان ما و زمان حضرت امیر المؤمنین(ع) است چرا که ریزش های این زمان نسبت به آن زمان کمتر و رویش های این زمان نسبت به آن زمان بیشتر است.

کریمی قدوسی در ادامه مقایسه امروز با زمان امیر المؤمنین(ع) ابراز کرد: ولی امر مسلمین بشارتش بیشتر از تهدیدش است در اوج سخت ها ایشان را در اوج امید می بینیم برخلاف حضرت امیرالمؤمنین(ع)که در اوج یأس ونا امیدی بودند ایشان دعا می کنند و حضرت امیرالمؤمنین(ع) نفرین می کردند حضرت امیر می فرمایند من از شما نا امیدم ولی ولی فقیه می فرمایند;" من تا آخرین نفس در مقابل ضد انقلاب می ایستم و به این امت اطمینان دارم"

نماینده مردم مشهد با بیان اینکه حضرت آقا تاکنون نسبت به آل سعود موضع اشکار نداشته اند، خاطرنشان شد: قبل از پیام رهبری به حجاج عده ای می گفتند می شود با آل سعود گفتگو کرده و آنها را مهار کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از پیام رهبر معظم انقلاب کوچکترین امیدی به تعامل با آل سعود نبود ولی امر مسلمین نوعی فرمان جهاد برای همه مسلمین جهان علیه آل سعود صادر کردند.

وی با بیان اینکه حضرت اقا شفاف موضع می گیرند، ادامه داد: برای اولین بار صحبت از خائنینی کردند که روحیه مردم و ملت را تضعیف کرده جایگاه و موقعیت دشمن را در نزد مردم بزک کرده و تنازل می دهند.

کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه باید مقابل حربه های دشمنان داخلی و خارجی آمادگی کاملی داشته باشیم، بیان داشت: ما باید در عرصه سیاسی، فرهنگی و ارزش های انقلاب بیشتر و شفاف تر از هر زمانی موضع گرفته، سخن گفته و امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

نماینده مردم مشهد راهبرد امریکا در مقابله با انقلاب اسلامی را شفاف تر از هر زمانی برشمرد، تصریح کرد: چرا که تجربه یکی، دو و سه سال گذشته که شاید از اول انقلاب بی نظیر بوده با  مصادیقی چون برجام و مذاکرات مؤید این مطلب است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هردو راهبرد آمریکا تحریم هوشمند و قدرت هوشمند غیر قابل تفکیک است، گفت: خطای راهبردی آقای روحانی و تیم مذاکره کننده تفکیک قائل شدن بین این دو راهبرد آمریکایی ها بود.

وی با بیان این مطلب که تیم مذاکره کننده بین آمریکا و رژیم صهیونیستی تفکیک قائل شده و قائل به اختلاف نظر بین این دو در مذاکرات بودند، افزود: اگر بتوان پوست را از گوش و گوشت را از استخوان در بدن تفکیک کرد آن گاه بین اسرائیل و آمریکا می شود تفکیک قائل شد.

کریمی قدوسی در پایان اذعان داشت: با توجه به حوادث منطقه و مواضع دموکرات ها و جمهوری خواهان آمریکایی در برابر اسرائیل پیچیدگی دشمنی آمریکا با ایران بیش از هر زمانی بوده و شناخت دشمنی آنها سخت تر از گذشته است.

انتهای پیام/رض

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز